لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۴

نخستین روز ملی «پریود» در آمریکا با تأکید بر دسترسی برابر به محصولات بهداشتی برگزار شد


نخستین روز ملی «پریود» در آمریکا با راه‌پیمایی در ۵۰ ایالت برگزار شد
نخستین روز ملی «پریود» در آمریکا با راه‌پیمایی در ۵۰ ایالت برگزار شد

سازمان غیر انتفاعی «پریود» نخستین روز ملی پریود، یا عادت ماهانه، در آمریکا را با برپایی راه‌پیمایی در شهرهای مختلف و جلب توجه قانون‌گذاران به دسترسی آسان همه زنان به محصولات بهداشتی برگزار کرد.

به گزارش شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز، شرکت ارائه کننده محصولات بهداشتی «آلویز» (به انگلیسی: Always) مطالعه‌ای انجام داده است که نشان می دهد از هر پنج دختر در آمریکا، یک نفر به دلیل عدم دسترسی به نوار بهداشتی مدرسه را زود ترک کرده و یا بر سر کلاس درس حاضر نشده است.

در ماه ژانویه، خبرگزاری رویترز گزارش داد که حدود دو سوم از زنان کم درآمد در سنت لوئیس ایالت میزوری توان خریداری نوار بهداشتی و یا تامپون را ندارند و حدود نیمی از آنها گفته اند که باید بین تهیه مواد غذایی و محصولات بهداشتی یکی را انتخاب می کردند.

سازمان پریود در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، گفت برخی از زنان در دوران پریود از گزینه‌های دیگری مانند پارچه، پوشک بچه، و دیگر فرآورده‌های کاغذی استفاده می کنند. در سی و پنج ایالت آمریکا، نوار بهداشتی و تامپون جزو «محصولات بهداشتی» محسوب نمی شوند و به آنها مالیات فروش تعلق می‌گیرد. سازمان پریود قصد دارد این مالیات را حذف کند.

تعدادی از نامزدهای انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا از جمله کاملا هریس، کوری بوکر، و جولین کاسترو در شبکه های اجتماعی حمایت خود را از دسترسی برابر به محصولات بهداشتی زنان اعلام کرده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG