لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۹:۱۱

دیوید کامرون: فعالیت رسانه های بریتانیا شفاف نیست


دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در حال شهادت در برابر هیأت منصفه، پنجشنبه چهاردهم ژوئن
پنجشنبۀ چهاردهم ژوئن، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا دربرابر هیأت منصفۀ مطبوعات بریتانیا حضور یافت و شهادت داد. این حضور و شهادت در خصوص رابطۀ وی با روپرت مرداک- غول رسانه ای- بوده است که اخیراٌ به سبب آنکه فاش شده که نشریات وی شیوه هایی را برای به دست آوردن اطلاعات به کار گرفته اند و می گیرند که غیرقانونی است، مورد تفحص قرار گرفته و روند دادرسی وی در جریان است.

آقای کامرون به هیأت منصفۀ مستقلی که هزینۀ فعالیت آنها از سوی دولت بریتانیا تأمین می شود گفت که شفافیت بیشتر و قوانینی بهتر باید در بریتانیا در خصوص فعالیت رسانه ها وضع و اعمال شود؛ چرا که به تعبیر وی ساختار کنونی ناموفق است. او افزود که در ساختار سیاسی کنونی کشورش تبعیض نسبت به مطبوعات به ناگزیر اتفاق می افتد.

شنود مکالمات تلفنی یک دختر نوجوان دانش آموز- که به قتل رسید- توسط نشریۀ «نیوز آو د ورلد»، منجر به آن شد که نخست وزیر بریتانیا دستور تفحص در زمینۀ فعالیت این نشریه را صادر کند. اما چندی بعد، وقتی کامرون سردبیر همین نشریه را به سمت ریاست روابط عمومی دفتر خود گماشت، عملکرد خود وی زیر ذره بین رفت.

اندی کولسون- سردبیر نشریۀ «نیوز آو د ورلد» و رئیس روابط عمومی دفتر دیوید کامرون- اکنون با اتهام ارتشا مواجه است.

گفتنی است که روپرت مرداک- صاحب امتیاز و سرمایه گذار نشریۀ «نیوز آو د ورلد» در پی طرح اتهام شنود مکالمات دختر نوجوان مقتول، این نشریه را تعطیل کرد.
XS
SM
MD
LG