لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۷

پارلمان بریتانیا: مرداک برای اداره شرکت مناسب نیست


پارلمان بریتانیا: مرداک برای اداره شرکت مناسب نیست
پارلمان بریتانیا: مرداک برای اداره شرکت مناسب نیست

پارلمان بریتانیا گزارشی درباره هک تلفن در روزنامه جنجالی «نیوز آو د ورلد» منتشر کرده است که می گوید مالک آن، روپرت مرداک آگاهانه موضوع را نادیده می گرفت و برای اداره یک شرکت رسانه ای جهانی مناسب نیست.

کمیته دو حزبی در گزارش همچنین گفت شرکت خبری مرداک پارلمان را منحرف کرد و کوشید بر عمل غیر قانونی هک تلفن سرپوش بگذارد. گزارش حاکی است در اداره شرکت نارسایی های بزرگی وجود داشته است که پرسش هایی در باره کفایت جیمز، پسر مرداک مطرح ساخت.

شرکت خبری در پاسخ به گزارش پذیرفت که در تحقیقات «حقایق قاطعی» فاش شد، اما همچنین از برخی نتیجه گیری های آن انتقاد کرد و آنها را «غیر قابل توجیه و بسیار مغرضانه» نامید.

اعضای کمیته ادعاهای مرداک را که از گستردگی هک تلفن در سطح روزنامه آگاه نبود و کارمندانش او را در بی خبری نگاه می داشتند رد کرد. اینک مجلس عوام باید در مورد مجازات مرداک تصمیم بگیرد.

او که ۸۱ سال دارد، مالک روزنامه های بریتانیایی تایمز، ساندی تایمز و سان نیز هست. کارمندان ارشد سان بعنوان بخشی از تحقیقات در باره این اتهام که روزنامه برای دریافت اطلاعات به پلیس و مقامات دیگر رشوه می پرداخت، دستگیر شدند.

XS
SM
MD
LG