لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۶

دريادار مولن: اکنون موقع پياده کردن طرح افغانستان فرا رسيده است


دريادار مولن: اکنون موقع پياده کردن طرح افغانستان فرا رسيده است
دريادار مولن: اکنون موقع پياده کردن طرح افغانستان فرا رسيده است

دريادار مولن، رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا، می گويد تلاش های نيروهای ائتلاف در افغانستان پس از ماه ها طی مراحل تدارکاتی جهت پياده کردن استراتژی نوين پرزيدنت اوباما، هم اکنون در فاز اجرايی است.

رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا، که روز يکشنبه وارد افغانستان شد به ديپلماتهای حاضر در سفارت آمريکا در کابل گفت او و ژنرال پترائوس، فرمانده تازه آمريکا و ناتو، در توافق هستند اکنون وقت آن رسيده است که نتيجه از کارهايی که صورت گرفته است، ارائه شود.

دريادار مولن می گويد که عمليات جاری در شرق و جنوب افغانستان برای استراتژی کلی نيروهای ائتلاف در افغانستان، اهميت حياتی دارند. رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا خاطر نشان کرد شهر قندهار پايگاه اصلی طالبان که در جنوب افغانستان قرار دارد، از اهميت ويژه ای برخوردار است.

قرار است در ماه سپتامبر ۳۰۰۰۰ سرباز اضافی ديگر که به دستور پرزيدنت اوباما در افغانستان مشغول انجام وظيفه خواهند شد، به آن کشور اعزام شوند. بسياری از سربازان جديد در منطقه قندهار جهت تقويت عمليات جاری، خدمت خواهند کرد.

دريادار مولن می گويد اينکه استراتژی افزايش نيرو که توسط پرزيدنت اوباما در ماه دسامبر اعلام شد موقعيت قوی تری را برای نيروهای ائتلاف ايجاد کند تا پايان پايان سال جاری ميلادی، مشخص خواهد شد.

پرزيدنت اوباما گفته است که اطمينان دارد آمريکا خواهد توانست هدف خود را که آغاز خارج ساختن نيروهای آمريکا از افغانستان از ماه ژوئيه سال آينده است، بمرحله اجرا درآورد.

XS
SM
MD
LG