لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۴

طالبان: یک سرباز آمریکایی کشته و دیگری در زندان است


یک مقام ارشد نظامی آمریکایی می گوید نیروهای ایالات متحده در افغانستان برای یافتن دو ملوان این کشور که روز جمعه در جنوب کابل ناپدید شدند، «تلاشی گسترده» در پیش گرفته است.

رئیس ستاد مشترک آمریکا، دریادار مایک مولن روز یکشنبه در کنفرانسی خبری در کابل حاضر شد همزمان طالبان گفتند یکی از سربازان آمریکایی را کشته و دیگری را زندانی کرده اند.

یک سخنگوی طالبان گفت ورود دو سرباز آمریکایی به یک منطقه تحت کنترل طالبان موجب تبادل آتش شد که طی آن یکی از سربازان کشده شد.

خبرگزاری اسوشیتدپرس روز یکشنبه اعلام کرد طالبان پیشنهاد کرده است که سرباز آمریکایی زندانی با زندانیان شورشیان تبادل شود.

دو سرباز آمریکایی روز جمعه مقر نظامی آمریکا در کابل را ترک کردند. مقامات افغانی می گویند این دو نفر در حال راندن اتومبیل نظامی به درون منطقه «چرخ» که تحت کنترل شورشیان است دیده شدند.

رادیوهای محلی گزارش دادند که ایالات متحده پرداخت ۲۰ هزار دلار پول را در قبال دریافت اطلاعاتی که منجر به آزادی سرباز آمریکایی شود پیشنهاد کرده است.

دریادار مولن درباره ارائه این پیشنهاد اظهار بی اطلاعی کرد.

در سال های اخیر تنها یک سرباز آمریکایی به اسارت شورشیان افغانی درآمده است.او ژوئن گذشته پس از ترک مقر نظامی در ولایت پکتیا ناپدید شد. او در ویدئوهای منتشر شده در سایت های اینترنتی طالبان مشاهده شده است.

XS
SM
MD
LG