لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۸

حسنی مبارک با دستور دادستان به بیمارستان نظامی ارتش منتقل می شود


حسنی مبارک با دستور دادستان به بیمارستان نظامی ارتش منتقل می شود
حسنی مبارک با دستور دادستان به بیمارستان نظامی ارتش منتقل می شود

دادستان کل مصر دستور داد حسنی مبارک، رییس جمهوری برکنار شده این کشور از یک بیمارستان در منطقه تفریحی شرم الشیخ واقع در دریای سرخ، به یک مرکز پزشکی ارتش در نزدیکی قاهره منتقل شود.

عبدل مجید محمود، دادستان کل مصر این دستور را پس از آن داد که یک پزشک اعلام کرد وضعیت جسمی آقای مبارک، در حدی است که می تواند سفر کند.

عبدل مجید محمود روز یکشنبه گفت آقای مبارک قرار بود ابتدا به بیمارستان «زندان تورا» در قاهره منتقل شود، اما این بیمارستان آماده تحویل گرفتن او نبود.

حسنی مبارک تا زمان ارتقاء بخش مراقبت های ویژه در زندان تورا، در بیمارستان نظامی نزدیک قاهره باقی می ماند. ممکن است این روند یک ماه ادامه یابد.

خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری رسمی مصر گزارش داده است که آقای مبارک احتمالا طی دو روز آینده، به مرکز پزشکی ارتش که به «مرکز پزشکی بین المللی» مشهور است، انتقال می یابد.
دادستان کل مصر به وزیر کشور دستور داده است تا «گام های لازم» برای انتقال رییس جمهوری سابق مصر به بیمارستان نظامی را بر دارد.

اوایل ماه جاری میلادی، دادستان ها اعلام کردند که حسنی مبارک و دو پسرش، جمال و علاء، برای تحقیق در خصوص فساد اقتصادی و سوءاستفاده از قدرت بازداشت خواهند شد.

پسران آقای مبارک و مسوولان ارشد حزب حاکم سابق در مصر در حال حاضر در زندان تورا هستند تا تحقیقات ادامه یابد.

آقای مبارک در حین بازجویی توسط مقامات، به دلیل ناراحتی قلبی به بیمارستان منتقل شد.

XS
SM
MD
LG