لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

حمایت میرحسین موسوی از اعتراضات مردمی در خاورمیانه


حمایت میرحسین موسوی از اعتراضات مردمی در خاورمیانه
حمایت میرحسین موسوی از اعتراضات مردمی در خاورمیانه

میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت در ایران، از اعتراضات مردمی در تونس و مصر و دیگر کشورهای خاورمیانه حمایت کرده و می گوید «فراعنه معمولا زمانی صدای ملت را می شنوند که بسیار دیر شده است». او در بیانیه ای که روز شنبه در وبسایت کلمه منتشر شده تاکید کرده که حوادث کنونی در خاورمیانه، برای بر هم زدن «نظام ظالمانه» حاکم بر این منطقه و ناشی از بی احترامی حکومت ها به حق مردم برای تعیین سرنوشت شان است.

موسوی تاکید کرده که آنچه امروز در خیابان های تونس، قاهره، و صنعا اتفاق می افتد در تهران و با تظاهرات چند میلیونی روزهای ۲۵ و۲۸ و۳۰ خرداد ۸۸ شروع شد که «مردم با شعار “رای من کجاست؟” به خیابان ها آمدند و مسالمت جویانه، حقوق از دست رفته ی خود را پی گرفتند».

میر حسین موسوی، خواسته مردم مصر برای سقوط نظام در این کشور را ناشی از شیوه اجرای انتخابات اخیر در مصر دانسته و آن را به انتخابات ایران تشبیه کرده است. به گفته او «اگرحکومت به حاکمیت مردم بر سرنوشت خود احترام می گذاشت و در انتخابات چند ماه پیش مصر آرای مردم را نمی دزدید، کار به شعار “اسقاط نظام” از سوی مردم مصر نمی رسید».

نامزد معترض انتخابات دهم ریاست جمهوری در پایان، از طرف مردم ایران به مردم تونس، مصر، یمن، و دیگر کشورهای منطقه ادای احترام کرده و آرزو کرده که آنها در «مبارزات حق طلبانه شان» پیروز شوند.

XS
SM
MD
LG