لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۴

نظرسنجی جدید: بیشتر آمریکایی‌ها از ارائه تسلیحات جنگی ایالات متحده به اوکراین حمایت می‌کنند


تانک‌های بردلی آمریکا (آرشیو)
تانک‌های بردلی آمریکا (آرشیو)

بر اساس نظرسنجی رویترز/ایپسوس، اکثریت قاطع مردم آمریکا از تامین تسلیحات جنگی برای اوکراین برای دفاع از خود در برابر روسیه حمایت می‌کنند و معتقدند چنین کمک‌هایی نشان‌دهنده عزم راسخ ایالات متحده در حفاظت از منافع خود و متحدانش در برابر چین و دیگر رقبای آمریکا است.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، این نظرسنجی دوروزه که روز سه‌شنبه پایان یافت، افزایش شدید حمایت از مسلح کردن اوکراین را نشان می‌دهد، طوری که ۶۵ درصد از پاسخ‌دهندگان ارائه تسلیحات جنگی به اوکراین را تایید کردند، در حالی که این رقم در نظرسنجی ماه مه تنها ۴۶ درصد بود.

بر اساس آخرین نظرسنجی، ۸۱ درصد از دموکرات‌ها، ۵۶ درصد از جمهوری‌خواهان و ۵۷ درصد از مستقل‌ها با عرضه جنگ افزارهای آمریکایی به اوکراین موافق هستند.

دولت بایدن از زمانی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در فوریه ۲۰۲۲، به قول خودش، «عملیات نظامی ویژه‌ای» را علیه اوکراین آغاز کرد، ارائه ۴۱ بسته تسلیحاتی به ارزش بیش از ۴۰ میلیارد دلار را برای اوکراین تصویب کرده است.

نظرسنجی آنلاین رویترز/ایپسوس در سراسر آمریکا انجام شد و پاسخ‌های ۱۰۰۴ بزرگسال که شامل ۴۰۰ نفر دموکرات و ۳۸۳ نفر جمهوری‌خواه بودند را گردآوری کرد.

این نظرسنجی نشان داد که ۷۶ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که ارائه کمک به اوکراین به چین و سایر رقبا نشان می‌دهد که ایالات متحده «اراده و توانایی حفاظت از منافع ما، متحدان و خودمان» را دارد.

XS
SM
MD
LG