لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۹

مونا فرجاد پس از حمله سارقان: معنای «نداشتن امنیت» را حس کردم؛ ادعای فرمانده انتظامی: «کذب» است


تصویری که مونا فرجاد از خود پس از حمله سارقان منتشر کرد
تصویری که مونا فرجاد از خود پس از حمله سارقان منتشر کرد

مونا فرجاد، بازیگر سینما و تئاتر، اعلام کرد شامگاه شنبه در کنار یک رستوران به همراه دوستش مورد حمله یک مرد با قمه و با کلاه مشکی و ماسک بر صورت قرار گرفت. این در حالی است که فرماندهی انتظامی تهران بزرگ این واقعه را «کاملا کذب» خواند.

این بازیگر شناخته شده سینما و تئاتر روز یک‌شنبه ۱۵ آبان در حساب اینستاگرام خود نوشته است: «دیشب دم در رستوران ایستاده بودیم داشتیم در فضای مجازی پوسترِ فیلم‌های فرنگی را جستجو می‌کردیم. از گوشه چشم حضور سیاهی را در کنارم احساس کردم و تا روبه‌رویم بایستد چشم در چشم‌ِ مردی با کلاه مشکی، ماسک بر صورت شدم. در کسری از ثانیه فریاد زدم "دزد" موبایل و یقه دوستم را کشیدم و همزمان چشمانم تیزیِ قمه دزد را که به قصد ضربه به ما می‌چرخاند دیدم.»

مونا فرجاد با اعلام این که «حداقل دو متر روی زمین پرتاب شدیم»، گفته خواهرش مارال به همراه فردی دیگر به نام «نوشان طهماسبی» از فاصله‌ای دورتر ایستاده بودند و فکر کردند «کار تمام شده و ما را زده‌اند» و «صدای جیغ‌ها و فریادها کمک کرد تا دزد ترک موتورسوار همراهش شود و بگریزد.»

فرجاد تأکید کرده که «تیزیِ قمه دزد را که به قصد ضربه به ما می‌چرخاند دیدم» و «هیچ‌گاه برق لبه قمه را که از کنار شاهرگ گردن دوستم گذشت فراموش نمی‌کنم.»

او همچنین با تأکید بر این که «امروز معنای حقیقی نداشتن امنیت را حس کردم»، گفته که وقتی به بیمارستان همان حوالی رسیده، فهمیده «هفته‌ای ۲۰ بار در آن خیابان دزدی و خفتگیری می‌شود» و «درست در همان نقطه‌ای که ما این تجربه تلخ را داشتیم شب گذشته‌اش به مردی با قمه حمله کرده و به پایش صدمه زده بودند.»

مونا فرجاد همچنین تصاویری در ارتباط با آسیب‌های ناشی از حمله سارقان به او و دوستش منتشر کرده است.

تصویری که مونا فرجاد از آسیب‌های واقعه حمله سارقان منتشر کرده
تصویری که مونا فرجاد از آسیب‌های واقعه حمله سارقان منتشر کرده
تصویری که مونا فرجاد از آسیب‌های واقعه حمله سارقان منتشر کرده
تصویری که مونا فرجاد از آسیب‌های واقعه حمله سارقان منتشر کرده

او همچنین از افرادی از جمله «مستانه مهاجر، افشین هاشمی، نفس بازغ، و الهام راد» نام برده که در جریان این حمله در کنار او بوده‌اند.


در حالی که تصویر و شرح حمله دزدان با قمه در صفحه رسمی اینستاگرام مونا فرجاد منتشر شده، مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادعا کرده که این ماجرا «کاملا کذب و دروغ»‌ است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مدعی شده که «برابر بررسی دقیق صورت گرفته، انتشار خبر در خصوص سرقت با سلاح سرد از یکی از بازیگران سینما و تئاتر کشور کاملاً کذب و دروغ بوده و این دروغ پراکنی با سوءاستفاده از تصویر این بازیگر در زمان مراجعه به یکی از مراکز درمانی صورت گرفته است.»

این ادعای فرماندهی انتظامی در حالی است که همسر کیهان کلهر ، نوازنده و آهنگساز مشهور ایرانی، در روزهای گذشته با انتشار متنی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام از سرقت برخی لوازم منزلشان خبر داده بود.

زهره سلطان‌آبادی گفته بود که سارق «دستکش بوکس، مکمل ورزشی، دستگاه اسپرسو ساز، و کُت‌های چرمی خلبانی و موتورسواری» را از خانه آنها ربوده است.

حمله به چهره‌های فرهنگی و ورزشی در قالب سرقت در ماه‌های گذشته افزایش یافته است و پیش از این گزارش‌هایی از حمله سارقان به چهره‌های سرشناسی از جمله علی دایی و علیرضا بیرانوند منتشر شده است.

در هفته‌های گذشته قتل هولناک داریوش مهرجویی فیلم‌ساز و کارگردان شهیر ایرانی و همسرش وحیده محمدی‌فر، خبرساز شد و در حالی که بسیاری تحلیلگران آن را با قتل‌های زنجیره‌ای دگراندیشان در دهه‌های گذشته مقایسه کردند، اما مقامات قضایی و انتظامی قتل آنها را به چند سارق نسبت دادند و برای خبرنگاران و رسانه‌ها در پیگیری این موضوع محدودیت ایجاد کردند.

XS
SM
MD
LG