لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۱

مولوی عبدالحمید: اگر با بازداشت ما مشکل مردم حل می‌شود ما را زندان کنید


دیدار مولوی عبدالحمید با علمای ایرانشهر
دیدار مولوی عبدالحمید با علمای ایرانشهر

مولوی عبدالحمید امام‌جمعه زاهدان روز دوشنبه در دیدار با علمای ایرانشهر و جمعی از علمای خاش با اشاره به افزایش مشکلات مردم گفت: «وضعیت مردم خراب است و آنها مشکل دارند. اگر مسئولان مشکل ما را حل نمی‌کنند حداقل مشکلات سایر مردم را حل کنند.»

او افزود: «اگر حل مشکلات مردم در دستگیری و بازداشت است، همۀ ما را بگیرند و زندانی کنند. اگر مشکل مردم با بازداشت معترضین و سیاسیون حل می‌شود، بنده از آنها درخواست می‌کنم که خودشان را به زندان تحویل بدهند تا مشکل مردم حل شود. اما واقعیت این است مشکلات مردم با زندانی‌کردن و سرکوب حل نمی‌شود، بلکه با مردم بنشینید.»

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: «به‌خاطر اینکه نگویند فلانی از اسلام نمایندگی می‌کند، گفته‌ام در اسلام قرائت‌های مختلفی وجود دارد و در قرائتی که ما از دین اسلام داریم، زندانی سیاسی، توهین به زندانی، شکنجۀ زندانیان و اعتراف‌گیری اجباری نیست و باید حرف کسی که انتقاد سیاسی دارد، شنیده شود. به جرأت می‌توانم بگویم اگر به این صحبت‌ها عمل می‌شد، مشکلات حل می‌شدند.»

امام‌جمعه زاهدان همچنین با گرامیداشت روز کارگر گفت: «ما متاسفیم که امروزه کارگران عزیز برای نان خودشان هم درمانده‌اند. الان گفته‌اند که حقوق کارگران را به هشت میلیون تومان افزایش داده‌اند و این هشت میلیون معادل کمتر از صدوپنجاه دلار می‌شود، درحالی‌که در کشورهای همجوار ما حداقل حقوق یک کارگر معادل چهارصد دلار است.»

او در پایان خاطرنشان کرد: «کارگرانی که اعتراض می‌کنند به‌خاطر مشکلات و گرسنگی است.»

XS
SM
MD
LG