لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۰

مولوی عبدالحمید: اگر با بازداشت ما مشکل مردم حل می‌شود ما را زندان کنید


دیدار مولوی عبدالحمید با علمای ایرانشهر

مولوی عبدالحمید امام‌جمعه زاهدان روز دوشنبه در دیدار با علمای ایرانشهر و جمعی از علمای خاش با اشاره به افزایش مشکلات مردم گفت: «وضعیت مردم خراب است و آنها مشکل دارند. اگر مسئولان مشکل ما را حل نمی‌کنند حداقل مشکلات سایر مردم را حل کنند.»

او افزود: «اگر حل مشکلات مردم در دستگیری و بازداشت است، همۀ ما را بگیرند و زندانی کنند. اگر مشکل مردم با بازداشت معترضین و سیاسیون حل می‌شود، بنده از آنها درخواست می‌کنم که خودشان را به زندان تحویل بدهند تا مشکل مردم حل شود. اما واقعیت این است مشکلات مردم با زندانی‌کردن و سرکوب حل نمی‌شود، بلکه با مردم بنشینید.»

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: «به‌خاطر اینکه نگویند فلانی از اسلام نمایندگی می‌کند، گفته‌ام در اسلام قرائت‌های مختلفی وجود دارد و در قرائتی که ما از دین اسلام داریم، زندانی سیاسی، توهین به زندانی، شکنجۀ زندانیان و اعتراف‌گیری اجباری نیست و باید حرف کسی که انتقاد سیاسی دارد، شنیده شود. به جرأت می‌توانم بگویم اگر به این صحبت‌ها عمل می‌شد، مشکلات حل می‌شدند.»

امام‌جمعه زاهدان همچنین با گرامیداشت روز کارگر گفت: «ما متاسفیم که امروزه کارگران عزیز برای نان خودشان هم درمانده‌اند. الان گفته‌اند که حقوق کارگران را به هشت میلیون تومان افزایش داده‌اند و این هشت میلیون معادل کمتر از صدوپنجاه دلار می‌شود، درحالی‌که در کشورهای همجوار ما حداقل حقوق یک کارگر معادل چهارصد دلار است.»

او در پایان خاطرنشان کرد: «کارگرانی که اعتراض می‌کنند به‌خاطر مشکلات و گرسنگی است.»

XS
SM
MD
LG