لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۳

حمله نیروهای حراست نیشکر هفت‌تپه به کارگران اعتصابی


اعتراض کارگران هفت تپه. آرشیو
اعتراض کارگران هفت تپه. آرشیو

کانال مستقل کارگران هفت‌تپه خبر داد که نیروهای حراست شرکت نیشکر هفت‌تپه به چند تن از کارگران و نمایندگان آنان که از روز یکشنبه در مقابل دفتر مدیریت تحصن و اعتصاب غذا کرده بودند، حمله کردند و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این کارگران و نمایندگان‌ آنها در اعتراض به سخنان عبدعلی ناصری، مدیر عامل شرکت نیشکر هفت‌تپه، در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا اقدام به تحصن و اعتصاب غذا کرده بودند.

او با اشاره به ضرب‌المثل «خر مال کسی است که سوارش می‌شود»، گفته بود: «ما هم سوار خر شدیم و پیاده هم نمی‌شویم. هفت‌تپه را ول نخواهیم کرد.» این سخنان اعتراض نمایندگان کارگران شرکت را به دنبال داشت و آنها خواستار عذرخواهی رسمی عبدعلی ناصری شدند.

اظهارات توهین‌آمیز مدیرعامل هفت‌تپه: سوار این خر شده‌ایم و پیاده هم نمی‌شویم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:14 0:00

در این ارتباط، امتداد، متعلق به حزب اتحاد ملت، نوشت که تعدادی از کارگران هفت‌تپه روز یکشنبه در مقابل سلف سرویس شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند و با کنار گذاشتن وعده غذایی خود، اعلام اعتصاب غذای خشک کردند.

به نوشته امتداد، این تجمع اعتراضی که بازتاب گسترده‌ای در میان رسانه‌ها داشت، به همین جا ختم نشد و شماری از فعالین کارگری با اعلام ادامه اعتصاب غذای خود، خواستار عذرخواهی رسمی مدیرعامل هفت‌تپه بابت این سخنان زننده شدند.

اعتراض شماری از کارگران هفت تپه به سخنان مدیرعامل شرکت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

این گزارش حاکی است که صبح روز دوشنبه و در روز جهانی کارگر «در حالی که تعدادی از کارگران معترض با تجمع در مقابل دفتر مدیرعامل به مناسبت روز جهانی کارگر شیرینی پخش می‌کردند، بیش از ۵۰ تن از عوامل منسوب به حراست و تعدادی از افراد غیرکارگر به سمت آنها هجوم بردند و اقدام به ضرب و شتم کارگران کردند.»

تاکنون مدیر عامل شرکت و نیز مقام‌های شهرستانی و استانی در مورد درگیری روز دوشنبه سکوت کرده‌اند.

شرکت نیشکر هفت‌تپه در سالیان گذشته بارها شاهد تجمع و اعتصاب کارگران بوده است. از جمله آنها در نخستین روزهای سال جاری در اعتراض به افزایش ۲۷ درصدی حداقل دستمزد کارگران از سوی شورای عالی کار تجمع کردند.

XS
SM
MD
LG