لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۷

مولوی عبدالحمید: دولت ابراهیم رئیسی در حق «اهل سنت» و ملت ایران ظلم کرد


مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان روز جمعه ٢۵ خرداد ١۴٠٣ گفت: «ما برای حمایت از دولت سیزدهم هزینه گزافی دادیم اما این دولت هم در حق اهل سنت و هم در حق همه ملت ایران ظلم کرد.»

به گزارش حال‌وش، مولوی عبدالحمید افزود: «بسیاری از جامعه اهل‌ سنت و مردم ایران در سال ۱۴۰۰ مخالف رأی‌ دادن بودند اما ما گفتیم یک مرتبه هم اصولگراها را آزمایش می‌کنیم اما در زمان دولت ابراهیم رئیسی بسیاری از نمازخانه‌های اهل‌ سنت بسته شد و سند نمازخانه مرکزی اهل‌سنت در تهران را بر خلاف قانون به نام افراد دیگر زدند و نماز را تعطیل کردند.»

او با بیان اینکه «بعد از جریان مهسا، حادثۀ جمعه خونین زاهدان بدون هیچ دلیلی اتفاق افتاد که این حادثه بسیار دردآور بود» تصریح کرد: «در ایام اعتراضاتِ مردم ایران و برخوردهایی که با معترضین و بازداشتی‌ها صورت گرفت، قانون نقض شد. تمام اینها مظالمی بودند که در دوران دولت سیزدهم در حق ملت ایران صورت گرفت. ما گفتیم که حادثۀ جمعه خونین زاهدان را محکوم کنید و دل مردم را به دست بیاورید، اما نتوانستند این کار را هم بکنند.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در تیرماه بار دیگر با تاکید بر این نکته که «رئیس جمهور در ایران نمی تواند کاری بکند»

گفت: ممنوعیت ثبت‌ نام و حضور «زنان» و «اهل‌سنت» برای تصدی پست ریاست‌ جمهوری که در اصل ١١۵ قانون اساسی آمده است، با «شریعت اسلام و قوانین بین‌المللی» مطابقت ندارند و در طول این ۴۵ سال سه قشر «زنان»، «اهل‌سنت» و آن ‌دسته از شایستگان و توانمندانی که از طیف خاص مذهبی و سیاسی نیستند، همواره از یک حق بزرگ محروم شده‌اند.

انتخابات زودرس چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی در ایران، به علت کشته شدن ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم، ۸ تیرماه برگزار می‌شود. شورای نگهبان تنها به ۶ نفر اجازه داده تا در این رقابتها شرکت کنند.

XS
SM
MD
LG