لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۰

کیفرخواست سارق بزرگراه نیایش با اتهام «محاربه» به دادگاه ارسال شد


زورگیری با سلاح سرد در اتوبان نیایش تهران - آرشیو
زورگیری با سلاح سرد در اتوبان نیایش تهران - آرشیو

فردی که فیلم سرقت او با به‌کارگیری سلاح سرد در بزرگراه «نیایش» تهران در شبکه‌های اجتماعی فراگیر شده بود، از سوی دادستانی عمومی و انقلاب اسلامی تهران متهم به «محاربه» شد.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت که پرونده این متهم امروز دوشنبه هفتم شهریور به دادگاه ارسال شده است.

بنا بر ماده ۲۸۲ قانون مجازات اسلامی که در سال ۱۳۹۲ تصویب شده، مجازات محاربه شامل «اعدام، صلب (به صلیب کشیدن)، قطع دست راست و پای چپ، و نفی بلد (تبعید) است» و انتخاب هر یک از این مجازات‌ها به عهده قاضی است.

دادستان تهران همچنین اعلام کرد که «قرارگاه ویژه برای مقابله سریع» با سارقان مسلح و زورگیرها تشکیل شده و جلسات آن «به صورت مستمر در دادسرای تهران در حال برگزاری است.»

به گفته او، دو شعبه دادسرای ویژه، به سرقت‌های مسلحانه اختصاص داده شده و «شناسایی و دستگیری سریع سارقان خشن» در «اولویت اصلی» است.

ویدئوی منتسب به زورگیری با قمه در روز روشن از یک ماشین در اتوبان نیایش
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:29 0:00

همزمان، غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه از قضات خواست برای سرقت‌های خشن «مجازات‌های بازدارنده» در نظر بگیرند تا به گفته او «عبرتی برای دیگران» باشد.

در پی انتشار تصاویر گسترده از افزایش ناامنی‌ در خیابان‌ها و معابر برخی از شهرهای ایران به ویژه پایتخت، قوه قضاییه جمهوری اسلامی دیروز یک‌شنبه از تشکیل «قرارگاه ویژه مقابله با سرقت و جرایم خشن» در تهران خبر داد.

XS
SM
MD
LG