لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۹

پاسخ جمهوريخواهان به سخنرانی پرزيدنت اوباما


پاسخ جمهوريخواهان به سخنرانی پرزيدنت اوباما
پاسخ جمهوريخواهان به سخنرانی پرزيدنت اوباما

ميچ دنيلز پاسخ جمهوريخواهان آمريکا را به سخنرانی سالانه پرزيدنت اوباما در اجلاس مشترک کنگره در شامگاه سه شنبه در واشنگتن، ارائه کرد. در سطور زير گوشه هايی از سخنرانی اقای دنيلز را ملاحظه می کنيد:

به عنوان جمهوريخواه، نخستين نگرانی ما برای کسانی است که امشب در انتظارند تا بالارفتن از نردبان زندگی را آغاز کنند، يا ادامه دهند. ما نمی توانيم بپذيريم که خواستمان کشوری باشد از داراها و نادارها. ما بايد هميشه کشوری باشيم از داراها و کسانی که بزودی دارا می شوند.

آن افراط گرايی که بهره برداری از انرژی داخلی را با مشکل روبرو ساخته، و يا طرح کاملا امن خط لوله ای را لغو می کند که ده ها هزار شغل ايجاد می کند، يا صورت حساب خدمات را بالا می برد بی آنکه در وضع بهداشت انسانها و يا دمای زمين بهبودی ايجاد شود، يک سياست ايجاد فقر است. اين سياست بايد جای خود را به نگرش پرعاطفه طرفدار رشد بدهد، همه قيد و بندها را از سر راه بردارد، به همه طرفداران ايجاد شغل در بخش خصوصی ميدان بدهد و فرصت ها را برای همگان اعاده کند و درآمد عمومی را برای پرداخت قبض ها، تامين نمايد.

اين نه منصفانه است و نه درست که رييس جمهوری به جمهوريخواهان در کنگره حمله کند و آنان را مانع حل مشکلات قلمداد کند. آنها و تنها آنها لايحه هايی را از تصويب گذرانده اند که وام گرفتن را کاهش می دهد و ايجاد مشاغل تازه را تشويق می کند، اما اين لايحه ها از سوی رييس جمهوری و متحدانش در سنا، رد می شود.

۲۰۱۲ بايد سالی باشد که برخطا بودن افراد مردد را اثبات کنيم. سالی که جسورانه، ورشکستگی ملی را پس بزنيم و به نسل جديد بگوييم که آمريکا هنوز هم از نظر سرزمين فرصتها در مقام نخست جهان است.

جمهوريخواهان از جانب کسانی سخن می گويند که به کرامت و توان فردفرد شهروندان باور دارند، باور دارند که دولت بايد در خدمت مردم باشد و نه ناظر بر آنها، به آمريکاييان آنقدر اعتماد دارند که به آنها وضعيتی را که درآن قرار داريم، براستی بگويند. و برنامه ويژه ای را به آنها ارائه کنند که بتواند در وضعيت اضطراری ای که در آن هستيم، تغيير ايجاد کند.

XS
SM
MD
LG