لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

مایک پنس در همایش مجاهدین خلق در پاریس: رژیم ایران هرگز ضعیف‌تر از امروز نبوده است


مایک پنس، آرشیو
مایک پنس، آرشیو

روز شنبه ۱۰ تیرماه، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا، لیز تراس، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا، و استفان هارپر، نخست وزیر سابق کانادا، در نشست سالانه شورای ملی مقاومت ایران، بازوی سیاسی مجاهدین خلق، در پاریس سخنرانی کردند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ که اکنون به دنبال به چالش کشیدن رئیس سابق خود برای نامزدی جمهوری‌خواهان است، در «اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۳» با اشاره به اعتراضات سراسری که از شهریور ماه پارسال در ایران آغاز شد، گفت: «رژیم ایران هرگز ضعیف‌تر از امروز نبوده است.»

مایک پنس در سخنان خود، اعتراضات سراسری پس از کشته شدن مهسا امینی را به عنوان آغاز «انقلاب برای آزادی» در ایران توصیف کرد.

این چهره‌های سیاسی آمریکا، بریتانیا و کانادا، در سخنان خود ضمن حمایت از این گروه مخالف جمهوری اسلامی، «مماشات» غرب با «رژیم حاکم بر ایران» را محکوم کردند.

شورای مقاومت ملی ایران، بازوی سیاسی مجاهدین خلق، همزمان با برگزاری نشستی که تحت عنوان «اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۳: پیش به‌سوی جمهوری دموکراتیک» با سخنرانی چهره‌های سیاسی چون مایک پنس و لیز تراس، تجمعی نیز با حضور هواداران خود در میدان ووبان پاریس برگزار کرد.

در تجمع پاریس، شماری از اعضای مجلس ملی فرانسه، شهرداران و شخصیت‌های فرانسوی نیز سخنرانی کردند و هروه سولینیاک، نماینده مجلس ملی فرانسه، در سخنانی بر حمایت خود و شماری از اعضای این مجلس از مجاهدین خلق تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG