لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۱

دیدگاه| چگونه می توان از جنگ بعدی در خاورمیانه جلوگیری کرد


خامنه ای و فرماندهان سپاه
خامنه ای و فرماندهان سپاه

یادداشتی از دنیل شوامنتال در روزنامه وال استریت جورنال

مرزهای اتحادیه اروپا خونین است. جنگ از اوکراین در شرق تا لیبی و سوریه در جنوب موج گسترده مهاجرت، تروریسم و بی ثباتی سیاسی را به قاره سبز آورده است.

هر چند قدرت نرم اتحادیه اروپا نمی تواند مانع توقف این مناقشات شود، اما می تواند مانع بروز یک مناقشه جدید بین اسرائیل و جمهوری اسلامی ایران با کمک گروه دست نشانده اش حزب الله لبنان شود.

اتحادیه اروپا باید تجهیز نظامی دوباره حزب الله لبنان بر خلاف قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد را محکوم کرده و حزب الله را در فهرست سازمان های تروریستی خود قرار بدهد.

رهبران اتحادیه اروپا به جای لبخند زدن در گرفتن عکس با مقام های ایرانی باید قدم در راه تحریم موسسات ایرانی چون شرکت هوایی «ماهان ایر» بردارند که به کمک سپاه پاسداران به سوریه نیرو و اسلحه می فرستد.

تعامل ابزاری مشروع است که اروپا سال ها در برابر تهران از آن استفاده کرده است، اما موفق به تعدیل رفتار رژیم نشده است. ادامه این سیاست بر خلاف هر گونه امید منطقی به موفقیت مرز تعامل و باج دهی را از بین می برد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG