لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۲

مدير اجرايی بخش ويندوز از مایکروسافت جدا شد


دو هفته پیش استیون سينوفسکی، مدير اجرايی بخش ویندوز شرکت مايکروسافت، در مقابل روزنامه نگاران جهان، با اتصال چرخ به لوح رايانه (تبلت) جدید مایکروسافت به نام «سرفيس» و استفاده از آن بعنوان اسکيت بورد مقاومت اين دستگاه را به رخ کشید.

اما عصر روز دوشنبه در شهر سیاتل، استیو بالمر، مدیر اجرایی مایکروسافت بود که چرخ را زير مدير اجرايی بخش ویندوز شرکت قرار داد و سينوفسکی را که بسیاری به عنوان رهبر آینده شرکت مايکروسافت قلمداد می کردند، به خارج از شرکت هدايت کرد.

اين عمل طرفداران شرکت مايکروسافت را حیرت زده کرد. به نوشته روزنامه گاردین، سهام اين شرکت با کاهش ۳ درصدی، به قیمتی در حدود ۲۷ دلار در روز سه شنبه رسيد.

سينوفسکی، پس بدست گرفتن سمت رياست بخش ويندوز در ژوئيه ۲۰۰۹ هنگامی که شرکت مايکروسافت آماده عرضه ويندوز ۷ – موفقترين نسخه تا به حال توليد شده مايکروسافت- می شد، مسوولیت توسعه «ويندوز ۸»، جدیدترین نسخه سیستم‌عامل ویندوز شرکت مایکروسافت را بعهده گرفت. ويندوز ۸ اخيرا به بازار عرضه شد. در نشست ماه سپتامبر این شرکت، سينوفسکی مورد تشويق تیم ویندوز قرار گرفت.

سينوفسکی پس از ۲۳ سال همکاری با شرکت مايکروسافت، و عرضه موفق ويندوز ۸ به بازار، در ایمیلی خطاب به کارکنان مایکروسافت نوشت: «من به اين نتيجه رسيده ام که وقت آن فرا رسيده است از مسئوليت های خود در مايکروسافت یک گام به عقب بردارم ... من تصمیم گرفته ام که با استفاده از اين تجربيات و در جستجوی فرصت های تازه، شرکت را ترک کنم.»
XS
SM
MD
LG