لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

شرکت متا یک شبکه تولید محتوای فریبنده‌ را که احتمالا توسط هوش مصنوعی تولید شده، کشف کرد


شرکت رسانه‌های اجتماعی «متا»
شرکت رسانه‌های اجتماعی «متا»

شرکت رسانه‌های اجتماعی «متا» چهارشنبه نهم خرداد اعلام کرد که محتوای «احتمالاً تولید شده توسط هوش مصنوعی» را یافته است که به طور فریبنده در پلت‌فرم‌های «فیس‌بوک» و «اینستاگرام» منتشر می‌شود.

به گفته متا، این محتوای تولیدی شامل نظرات تحسین‌برانگیزی درباره مدیریت جنگ غزه توسط اسرائیل است که در زیر پست‌‌های سازمان‌های خبری بین‌المللی و قانون‌گذاران آمریکایی در پلت‌فرم‌های این شرکت دیده می‌شود.

این شرکت رسانه‌های اجتماعی، در یک گزارش امنیتی سه‌ ماهه، اعلام کرد که این حساب‌ها با عنوان دانشجویان یهودی، آفریقایی آمریکایی، و سایر شهروندان نگران، مخاطبان در آمریکا و کانادا را هدف قرار داده‌اند.

به گفته متا، این کارزار به یک شرکت بازاریابی سیاسی مستقر در تل‌آویو، اسرائیل مرتبط است. این شرکت مستقر در اسرائیل به درخواست خبرگزاری «رویترز» برای اظهار نظر پاسخی نداده است.

متا از حدود پنج سال پیش برخی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود کشف کرد. اما گزارش امنیتی جدید این شرکت، استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌تر هوش مصنوعی مولد را تأیید می‌کند که بسیار گسترده است.

پژوهش‌گران نگران هستند که هوش مصنوعی مولد، که می‌تواند به سرعت و ارزان متن، تصاویر، و حتی صدای شبیه انسان را تولید کند، منجر به انتشار اطلاعات نادرست شود و نتایج انتخابات را تحت تأثیر قرار دهد.

با این حال کارشناسان متا می‌گویند تصاویری که از سیاستمداران توسط هوش مصنوعی تولید شده است، هنوز در سطحی کاملا واقعی نیست و می‌توان ساختگی بودن آن را تشخیص داد.

به گفته متا، به‌رغم پیشرفت فناوری هوش مصنوعی مولد، این شرکت رسانه‌های اجتماعی نگران ایجاد اختلال و ارسال پیام‌های هماهنگ در پلت‌فرم‌های خود نیست.

با توجه به در پیش بودن انتخابات آتی در اروپا و آمریکا، متا و سایر غول‌های فناوری تحت فشار هستند تا با سواستفاده احتمالی از فناوری جدید هوش مصنوعی در این عرصه جلوگیری کنند.

منبع: رویترز

XS
SM
MD
LG