لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۴

شرکت «متا» یک شبکه مرتبط با جمهوری اسلامی و ترکیه را مسدود کرد


شرکت متا شبکه تهدید‌کننده متخاصمی را که ریشه آن به جمهوری اسلامی و ترکیه باز‌می‌گردد، شناسایی و مسدود کرد. متا با حذف ۲۲ حساب فیس‌بوک و هفت حساب اینستاگرام به دلیل «نقض خط مشی» و «رفتارهای غیر اصولی» موفق به برچیدن این شبکه شد.

به گزارش جروزالم پست، شرکت متا شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام در گزارش خود سه شبکه مجزا از جمهوری اسلامی و ترکیه را شناسایی کرد که همگی مخاطبان ترک را هدف قرار داده بودند.

همزمان این شبکه با هدف قرار دادن مخاطبان ترک، صفحاتی را ایجاد می‌کردند که سعی می‌کرد انواع «روایت‌های مرتبط با جمهوری اسلامی» را با هدف هدایت کاربران، پخش کند.

همچنین این شبکه‌ها در یک کمپین گسترده برای به اشتراک گذاشتن پیوند وب‌سایت‌های خود در پلتفرم‌های آنلاین مختلف از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، تلگرام و لینکدین شرکت کرده بودند.

بر اساس این گزارش فعالیت‌هایی که ابتدا از ناحیه جمهوری اسلامی پدیدار شد، این بار هوشمندانه از طریق ترکیه پیگیری می‌شد و میزان توانایی این تهدیدگران برای پنهان کردن منشا واقعی‌شان، نگران‌کننده بود.

افراد پشت این شبکه‌ها از حساب‌های جعلی استفاده می‌کردند که برخی از آنها توسط سیستم‌های خودکار شناسایی و حذف شدند. هدف آنها مدیریت صفحات، انتشار محتوا و هدایت کاربران به دامنه‌های خارج از پلتفرم آنها بود.

XS
SM
MD
LG