لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۶

سفر پرحاشیه ستاره فوتبال جهان به عربستان؛ مسی عذرخواهی کرد


سفر لیونل مسی به عربستان بدون اطلاع باشگاه پاری‌سن‌ژرمن.
سفر لیونل مسی به عربستان بدون اطلاع باشگاه پاری‌سن‌ژرمن.

لیونل مسی، ستاره فوتبال جهان، به خاطر سفر به عربستان سعودی و غیبت در یک جلسه تمرینی تیم «پا‌ری‌سن‌ژرمن» عذرخواهی کرد.

رسانه‌های فرانسوی گزارش داده‌اند که مسی پس از سفر بدون اطلاع به عربستان سعودی، آن هم زمانی که قرار بود با تیمش تمرین کند‌، به مدت دو هفته از حضور در تیم فرانسوی پا‌ری‌سن‌ژرمن تعلیق شد.

سفر مسی به عربستان که با جت شخصی یکی از ثروتمندان عربستان سعودی و بدون اجازه این باشگاه فرانسوی که مالکان قطری دارد انجام شد، خشم هواداران پاری‌سن‌ژرمن را برانگیخت و آنها مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند و خواستار اخراج او شدند.

مسی در ویدئویی که در بخش استوری اینستاگرامش منتشر کرده گفت: «واقعا فکر می‌کردم مثل هفته‌های قبل بعد از بازی یک روز تعطیل خواهم داشت. این سفر را برنامه‌ریزی کرده بودم و نتوانستم لغو کنم. یکبار قبلا لغوش کرده بودم.»

تمرین با تیم پس از شکست ۳-۱ مقابل لوریان برنامه‌ریزی شده بود.

کریستوف گالتیه، سرمربی تیم می‌گوید او هیچ ارتباطی با تصمیم باشگاه برای تعلیق مسی ندارد. مسی دو بازی بعدی در تروا و آژاکسیو را از دست خواهد داد.

گالتیه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «وقتی لئو برگردد، خواهیم دید که چه می‌شود. بدیهی است که با او و کل باشگاه بحث‌هایی خواهیم داشت.»

یک منبع نزدیک به مسی به رویترز گفته است که او پیشنهاد رسمی برای پیوستن به باشگاه «الهلال» عربستان در فصل آتی را گرفته است و تمدید قرارداد با پاری سن ژرمن برایش خیلی حائز اهمیت نیست.

عربستان سعودی سال گذشته مسی را به عنوان سفیر گردشگری خود برگزید و او در ماه مه سال ۲۰۲۲ از جده دیدار کرد.

مسی در ماه ژانویه برگشت تا یک بازی دوستانه با پاری‌سن‌ژرمن مقابل تیمی از ستاره‌های لیگ عربستان انجام دهد و در آنجا با رقیب سرسخت خود کریستیانو رونالدو رو در رو شد.

رامون دیاز، سرمربی »الهلال» به این ادعا که این باشگاه عربستانی در حال تلاش برای جذب مسی است واکنشی نشان نداد.

XS
SM
MD
LG