لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۳

جدایی مسی از پاریس؛ سفر به عربستان، فوق ستاره فوتبال را از چشم اهالی پاریس انداخت


روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: «سفر بدون اجازه لیونل مسی فوق ستاره تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن به عربستان، پایان کار او در این تیم فرانسوی با مالکان قطری را رقم خواهد زد.»

این سفر که با جت شخصی یکی از ثروتمندان عربستان سعودی و بدون اجازه باشگاه فرانسوی انجام شد، خشم هواداران پاری‌سن‌ژرمن را برانگیخت به طوری آنها با تجمع مقابل ساختمان باشگاه، لیونل مسی را مورد توهین قرار دادند و خواستار اخراج این فوق ستاره شدند، باشگاه هم مسی را دو هفته‌ از حضور در تمرینات تیم محروم کرد.

حالا به نظر می‌رسد مجموعه این رخدادها پایان کار کاپیتان تیم ملی آرژانتین را در پاریس رقم زده و او را نیز همچون رقیب همیشگی‌اش کریستیانو رونالدو راهی خاورمیانه و عربستان کند.

به نوشته روزنامه واشنگتن‌پست، مسی علاوه بر منع حضور دو هفته‌ای در تمرینات پاری‌سن‌ژرمن، به تصمیم مدیران باشگاه، یک میلیون و ششصد هزار دلار از دستمزد خود را هم دریافت نخواهد کرد و به گفته یکی از مقامات باشگاه، بعید است مسی هرگز دوباره لباس باشگاه پاریسی را برتن کند.

این نشریه آمریکایی در ادامه نوشت، حدس و گمانها از احتمال بسیار زیاد جدایی این فوق ستاره ۳۵ ساله فوتبال از پاریس حکایت دارد، اما مشخص نیست که مقصد بعدی او بازگشت به بارسلونا است یا قصد دارد به ماجراجویی خود در آمریکا ادامه دهد یا آنکه راهی عربستان سعودی شود.

چند روز قبل روزنامۀ تلگراف گزارش داد که نمایندگان مسی مذاکرات خود با مقامات دولتی عربستان را آغاز کردند تا مقدمات انتقال او به تیمی از این کشور فراهم شود. مسی در صورت انتقال به عربستان با درآمدی ۳۶۰ میلیون یورویی در سال به پردرآمدترین ورزشکار تاریخ تبدیل خواهد شد.

روزنامۀ مارکای اسپانیا هم تایید کرد که مسی پیشنهاد ۳۶۰ میلیون یورویی الهلال را رسماً پذیرفته و به‌زودی برای عقد قرارداد نهایی راهی عربستان خواهد شد.

کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی دنیای فوتبال هم به دنبال حضور در باشگاه النصر عربستان، عنوان پردرآمدترین ورزشکار جهان در سال جاری را از آن خود کرد.

به نوشته مجله فوربز، این فوتبالیست ۳۸ ساله در ۱۲ ماه اخیر ۱۳۶ میلیون دلار درآمده داشته است. گفته می‌شود که قرارداد ستاره پرتغالی با النصر بالغ بر ۲۰۰ میلیون یورو ارزش دارد.

لیونل مسی، کاپیتان آرژانتین که همراه با تیم ملی کشورش قهرمان جام جهانی قطر شد، با ۱۳۰ میلیون دلار درآمد در رتبه دوم فهرست فوربز قرار دارد.

XS
SM
MD
LG