لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۹

تشکیل بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان


آمریکن ایرلاینز
آمریکن ایرلاینز

شرکت آمریکن ایرلاینز جدید روزانه ۶۷۰۰ پرواز به ۵۰ کشور، و به ۳۳۰ مقصد خواهد داشت

شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز و یو اس ایرویز روز دوشنبه ادغام خود را رسماً اعلام کردند. پس از مدتها مذاکره، سرانجام پیوند این دو شرکت بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان را تشکیل داد، و باعث شد تا یونایتد ایرلاینز عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان را از دست بدهد.

به نظر می رسد که این پیوند به موجی از ادغام های اخیر شرکت های عمده هواپیمایی آمریکا پایان داده، و شرکتهای هواپیمایی آمریکا را در موقعیت مالی بهتر و سالمتری قرار دهد. در حال حاضر، سه شرکت عمده هواپیمایی در آمریکا به نام های آمریکن ایرلاینز، یونایتد ایرلاینز و دلتا وجود دارند.

دو شرکت هواپیمایی ادغام شده نام آمریکن ایرلاینز گروپ را برگزیده اند، ولی تا زمانی که ادغام کامل صورت نگرفته، هر کدام از شرکتها به طور جداگانه به خدمات وبسایتی، اینترنتی، ارائه پاداش به مشتریان وفادار، و سیستم رزرواسیون و فروش بلیط های خود ادامه خواهند داد.

شرکت آمریکن ایرلاینز جدید روزانه ۶۷۰۰ پرواز، به ۵۰ کشور، و به ۳۳۰ مقصد خواهد داشت، و تعداد کارمندان این شرکت در سراسر جهان بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر خواهد بود.

داگ پارکر، مدیر عامل شرکت هواپیمایی آمریکن ، با صدور بیانیه ای، گفت کارمندان، مشتریان ما، و جوامعی که از خدمات ما استفاده می کردند انتظار چنین ادغامی را داشتند. ما با استفاده از بهترین جنبه ها و چیزهای خوب دو شرکت، یک شرکت نیرومند ایجاد خواهیم کرد، که نه تنها از توان رقابتی بالایی برخوردار است، بلکه ما را در موقعیتی قرار داده تا بتوانیم از منافع سهامداران این شرکت بهتر نگهداری کنیم و آن را توسعه دهیم.

آمریکن ایرلاینز جدید اعلام کرده است که جریان اخذ جواز کار ۱۸ تا ۲۴ ماه طول می کشد، و در طی این مدت هر دو شرکت به طور جداگانه به کار عادی خود ادامه می دهند.

سهام شرکت هواپیمائی جدید، که رسماً «آمریکن ایرلاینز گروپ» نامیده می شود، روز دوشنبه در بازار بورس سهام نزدک، با نماد «ای ای ال»، دادوستد و بر ارزش آن افزوده شد.

شرکت آمریکن ایرلاینز اعلام کرد این ادغام باعث خواهد شد تا شرکت جدید سالانه یک میلیارد دلار صرفه جویی کند.
XS
SM
MD
LG