لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۰

مرسدس بنز از بازار روسیه خارج شد


نمایی از نمایندگی مرسدس در نزدیکی مسکو
نمایی از نمایندگی مرسدس در نزدیکی مسکو

شرکت اتوموبیل سازی آلمانی «مرسدس بنز» روز چهارشنبه اعلام کرد که از بازار روسیه خارج شده و سهام خود را در بخشهای خدمات صنعتی و مالی به یک سرمایه‌گذار محلی میفروشد.

این در حالی است که شرکت اتوموبیل سازی ژاپنی «نیسان» نیز در ماه جاری میلادی با تحمل یک زیان مالی ۶۸۷ میلیون دلاری کسب و کار خود در روسیه را تنها به مبلغ تنها یک یورو به یک نهاد متعلق به دولت آن کشور واگذار کرد. شرکت اتوموبیل سازی فرانسوی «رنو» به نوبه خود اکثریت سهام خود را به مبلغ تنها یک روبل به فروش رساند.

به گفته نمایندگی مرسدس بنز در روسیه، سهام محلی آن کمپانی به یک شرکت بنگاه‌های زنجیره‌ای، موسوم به «آوتودوم»، به فروش میرسد. در اینحال، یک سخنگوی مرسدس بنز گفت که سهام ۱۵ درصدی آن شرکت در شرکت روسی سازنده کامیون «کاماز»، از این امر مستثنی است.

در همین‌حال شرکت «آوتودوم» اعلام کرد که به دنبال یافتن یک شریک در حوزه فن‌آوری، به فعالیتهای تولیدی در مجتمع صنعتی «اسی پووو» در شمال غربی شهر مسکو ادامه خواهد داد. مرسدس بنز در همان مجتمع دارای یک کارخانه تولید خودرو است.

ناتالیا کورولوا، مدیر عامل نمایندگی مرسدس بنز در روسیه، تأکید کرد که برآوردن تعهدات شرکت به مشتریان روس و نیز حفظ و حراست مشاغل برای کارمندان در روسیه از اولویتهای عمده در معامله جاری است.

مرسدس بنز فعالیتهای خودروسازی خود در روسیه را در اوایل ماه مارس، کوتاه زمانی پس از هجوم نظامی روسیه به کشور اوکراین، به حال تعلیق درآورد.

XS
SM
MD
LG