لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۴

بزرگداشت کهنه سربازان آمریکایی در روز یادبود


نهادن پرچم آمریکا به مناسبت روز یادبود در گورستان فورت سام هیوستن در سن آنتونیو، تکزاس، ۲۴ مه ۲۰۱۳
نهادن پرچم آمریکا به مناسبت روز یادبود در گورستان فورت سام هیوستن در سن آنتونیو، تکزاس، ۲۴ مه ۲۰۱۳
رییس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه با حضور در گورستان آرلینگتن در حومه واشنگتن، در مراسم روز یادبود سربازان آمریکایی شرکت کرد.

آقای اوباما با نهادن تاج گل بر مزار شماری از قربانیان جنگ های آمریکا در گورستان آرلینگتن در ویرجینیا نزدیک پایتخت آمریکا به مناسبت روز یادبود قربانیان ارتش آمریکا سخنرانی کرد. روز یادبود هر سال در آمریکا گرامی داشته می شود و تعطیل رسمی است.

هزاران موتورسوار که اغلب آنها اعضای پیشین نیروهای نظامی آمریکا هستند، به مناسبت روز یادبود به واشنگتن می آیند و در مراسم ویژه این روز را گرامی می دارند. این مراسم نمادین موتورسواری، رعد غلتان نام دارد که روز گذشته برگزار شد. این مراسم هر سال به مناسبت روز یادبود، در یکشنبه پیش از این روز برپا می شود و برای بزرگداشت اسرا و مفقودان جنگی آمریکایی انجام می گیرد.

امروز در گورستان آرلینگتن که مدفن سربازان آمریکایی و چهره های سیاسی سرشناس این کشور است، ۲۶۰ هزار پرچم آمریکا بر مزار سربازان قرار داده شد.

رییس جمهوری آمریکا و همسرش میشل اوباما روز دوشنبه میزبان ضیافت صبحانه ای در کاخ سفید بودند که برای پذیرایی از خانواده های کهنه سربازان آمریکایی برگزار شد.

نخستین روز یادبود در آمریکا در گورستان آرلینگتن، سه سال پس از جنگ داخلی خونین آمریکا برپا شد که بیش از ۶۰۰ هزار تن قربانی گرفت.

جدا از پایتخت آمریکا که محل اصلی برگزاری مراسم روز یادبود است، این مناسبت از روز جمعه تا روز دوشنبه در جای جای آمریکا گرامی داشته شده است. در گورستان فورت سام هیوستن در سن آنتونتوی تکزاس بیش از ۱۰۰ هزار پرچم آمریکا بر مزار قربانیان ارتش این کشور قرار گرفت و در نیویورک نیز مراسمی ویژه بزرگداشت زنان خلبان آمریکایی در جنگ دوم جهانی به رسم هر سال برگزار شد.

باراک اوباما طی سخنرانی روز دوشنبه خود به مناسبت روز یادبود، بر ضرورت توجه به نیازهای کهنه سربازان تاکید ورزید و خاطرنشان ساخت که این روز تعطیلی، برای یادبود و گرامی داشتن آنان است که جانشان را فدای مملکت خود کرده اند تا هم میهنانشان بتوانند در صلح و آزادی زندگی کنند.

نطق رادیویی روز شنبه این هفته رییس جمهوری ایالات متحده نیز به گرامی داشت روز یادبود کهنه سربازان آمریکایی و لزوم توجه ویژه به نیازهای آنها اختصاص یافت.

بسیاری از آمریکاییان روز یادبود را آغاز غیررسمی فصل تابستان قلمداد می کنند و برای این تعطیلی سه روزه، با سفر، پیک نیک و رفتن به ساحل، نخستین تفریحات تابستانی شان را تجربه می کنند.
XS
SM
MD
LG