لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۸

طرح دوحزبی مجلس نمایندگان؛ هدف: تحریم برنامه موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی


مایکل مک کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، دین فیلیپس و گرگوری دبلیو میکس عضو کمیته رتبه‌بندی، به همراه جو ویلسون، رئیس کمیته فرعی خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیای مرکزی، طرحی دوحزبی را برای تحریم طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران ارائه کردند.

این افراد قصد دارند قبل از پایان تحریم موشکی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی در اکتبر ۲۰۲۳، تحریم‌های جدیدی را از سوی آمریکا و جامعه بین‌الملل متوجه فعالیتهای مخرب موشکی و پهپادی ایران کنند.

بر اساس این طرح، اموال اشخاصی که در تامین، فروش، انتقال یا پشتیبانی از موشک‌ها و پهپادهای ایران نقش داشته باشد توقیف و از ورود آنها به خاک آمریکا جلوگیری خواهد شد.

در این طرح، همچنین دولت ایالات متحده ملزم شده تا گزارشی از جزئیات فعالیت‌های موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی را به کنگره ارائه کند.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا معتقدند حتی با وجود محدودیت‌های سازمان ملل، موشک‌ها و پهپادهای ایران، نیروهای آمریکایی، متحدان و شرکای آنها را در سراسر خاورمیانه هدف گرفته و به طور فزاینده‌ای به جنگ تجاوزکارانه ولادیمیر پوتین در برابر اوکراین دامن می‌زند.

نمایندگان یادشده، ضمن هشدار درباره خطرات ویرانگر فعالیتهای موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی در صورت عدم اقدام فوری جامعه جهانی اعلام کردند که این طرح دوحزبی را با هدف محدود کردن زرادخانه ایران، بازدارندگی جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی آن و همچنین جلوگیری از گسترش این سلاح‌ها به مناطق جنگی جدید، بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های سازمان ملل، معرفی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG