لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۱

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا در بیمارستان بستری شد


میچ مک‌کانل رهبر اقلیت جمهوریخواه در سنای ایالات متحده
میچ مک‌کانل رهبر اقلیت جمهوریخواه در سنای ایالات متحده

میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت سنا پس از زمین خوردن در هتلی در واشنگتن، در بیمارستان بستری شد.

او که ۸۱ ساله است برای شرکت در یک مراسم شام خصوصی به هتل والدورف آستوریا در واشنگتن رفته بود. داگ آندرس، سخنگوی او جزئیات بیشتری در مورد محل بیمارستان، وضعیت او و مدت غیبتش از سنا ارائه نکرد.

او که برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ به عضویت سنا انتخاب شد، در سال ۲۰۱۹ نیز در خانه خود در کنتاکی زمین خورد ،کتف‌اش شکست و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

او با شانزده سال سابقه در رهبری حزب جمهوریخواه، رکورددار شده است. او به دلیل کمک به حزب جمهوریخواه در دستیابی به اولویت‌های کلیدی‌اش از جمله راهیابی قضات جمهوریخواه به دیوان عالی، تصویب کاهش مالیات‌ها در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و ناکام کردن مکرر دموکرات‌ها در تصویب قوانین مورد نظرشان شهرت دارد.

سی‌ان‌ان در گزارش در اینباره نوشت، میانگین سنی اعضای سنای ایالات متحده ۶۵ سال است.

در ماههای اخیرا به دلیل بیماری، چند عضو سنا غایب بوده‌اند که می‌توان سناتور جان فترمن دموکرات از پنسیلوانیا ۵۳ ساله و سناتور دایان فاینشتاین دموکرات از کالیفرنیا، ۸۹ ساله اشاره کرد. غیبت این نمایندگان دموکرات در مجلس سنایی که دموکرات‌ها در آن تنها با نسبت ۵۱ به ۴۹ دست بالا را دارند، برای چاک شومر، رهبر اکثریت دردسرساز بوده است. جمهوریخواهان از این جهت دردسر کمتری داشته‌اند.

هنوز مشخص نیست که آقای مک‌کانل روز پنجشنبه در سنا حضور خواهد داشت یا نه و این امر چه تاثیری بر رای‌گیری‌های برنامه‌ریزی شده خواهد گذاشت.

سناتور جان تون از داکوتای جنوبی نفر دوم جمهوریخواهان در مجلس سنا است.

XS
SM
MD
LG