لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۸

مایکل مک‌کال: باید اطمینان پیدا کنیم هر کاری را در حمایت از مردم ونزوئلا انجام می‌دهیم


مایکل مک‌کال، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان از ایالت تگزاس گفت، ایالات متحده باید اطمینان پیدا کند ما هر کاری می‌توانیم در حمایت از مردم ونزوئلا انجام دهیم، هرچند کار دشواری است. او همچنین اضافه کرد که کشورهای گروه لیما، برزیل و کلمبیا هستند که باید پیشرو این حرکت باشند.

آقای مک‌کال که معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان است، روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز در مورد برنامه‌ها برای ونزوئلا گفت:‌ «ما فشارها، تحریم‌ها و ممنوعیت‌های لازم را به کار می‌گیریم. البته در صورت نیاز حتی برنامه‌های نظامی را هم بررسی کرده‌ایم ولی به نظر من،‌ این کلمبیا، برزیل و گروه لیما هستند که باید پیشرو این جریان باشند و از همه مهم‌تر، مردم ونزوئلا، که در مقابل این دیکتاتور سوسیالیست ایستاده‌اند.»

معاون کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان افزود:‌ «ما این قدر حضور سنگین روسیه در نیمکره غربی را از زمان بحران موشکی کوبا به بعد ندیده بودیم. روسیه هیچ چیز بیشتر از این نمی‌خواهد که به ما صدمه زده و مادورو را در قدرت نگه دارند. روسیه و کوبا هستند که مادورو را زیر چتر خود گرفته و با دموکراسی و انتخابات آزاد و منصفانه در نبرد هستند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG