لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۸

سناتور مک کین: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب الله به بشار اسد در باقی ماندن در قدرت کمک کردند


سناتور جان مک کین در حال سخنرانی در تجمع «شورای ملی مقاومت ایران»، تیرانا، آلبانی، شنبه ۲۶ فروردین
سناتور جان مک کین در حال سخنرانی در تجمع «شورای ملی مقاومت ایران»، تیرانا، آلبانی، شنبه ۲۶ فروردین

سناتور مک کین، رییس کمیته نیروهای مسلح آمریکا در سنا گفت بشار اسد، رهبر سوریه، تنها به دلیل حمایت ایران توانسته است در قدرت باقی بماند.

مک کین در یک تجمع بزرگ در روز جمعه در تیرانا در آلبانی که توسط شورای ملی مقاومت برپا شده بود گفت «حقیقت امر این است که اگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و کمک ایران و حزب الله نمی بود بشار اسد اکنون در قدرت نبود، اینها درست در زمانی که بشار اسد در آستانه سقوط بود به سوریه آمدند.»

سناتور مک کین تاکید کرد «ما اکنون شاهد آنیم که حکومت ایران در حال گسترش نفوذ و استبداد خود در سرتاسر خاورمیانه است. هیچ تردیدی وجود ندارد که ایرانی ها درصددند آزادی و دموکراسی را در سراسر منطقه خفه کنند.»

در این تجمع مریم رجوی، رهبر برگزیده شورای ملی مقاومت، کتابی حاوی نام ۲۰ هزار نفری که جان خود را «در مبارزه علیه تروریسم و بنیادگرائی در ایران» از دست دادند تقدیم سناتور مک کین کرد.

جان مک کین از مراکز سازمان مجاهدین خلق در تیرانا بازدید و با اعضای این سازمان که از اردوگاه لیبرتی درعراق بدانجا منتقل شده اند دیدار کرد.

آقای مک کین در سفر به بالکان ریاست هیات نمایندگی سنا را برعهده دارد که پیشتر از صربستان، اسلوونی، کرواسی، مونته‌نگرو، و کوزوو دیدار کرده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG