لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۸

مازيار جبرانی: هميشه سعی کرده ام در کارم چهره مثبتی از ايرانی ها و مردم خاورميانه به جهانيان نشان دهم


۱ - مجيد: چرا حرفه استندآپ کمدی را انتخاب کرديد؟
ماز جبرانی - از سن ۱۲ سالگی در نمايشنامه هايی شرکت کردم، دوست داشتم مثل ادی مورفی باشم. شغل رويايی من اين بود که يک هنرپيشه- کمدين بشم، و يا يک فوتباليست حرفه ای. در آخری که به جايی نرسيدم، بنابراين به اولی پرداختم.

۲ - پژمان: درباره زندگی خصوصيتان بگوئيد، ازدواج کرديد؟ بچه داريد؟
ماز جبرانی -
بله، با يک خانم هندی ازدواج کرده ام، و دو بچه دارم.

۳ - نغمه: فيلم شما را با شان پن که هنرپيشه محبوب من است ديدم، کار کردن با او چطور بود؟
ماز جبرانی -
شان واقعأ يکی از بهترين هنرپيشه های نسل ماست و کار کردن با او خيلی آموزنده بود. در ضمن شان انسان بسيار خوبی است.

۴ - مژگان: آيا در زندگی روزمره هم رفتار و گفتار کمدی داری؟ و يا اينکه استندآپ کمدی فقط يک شغله برات؟
ماز جبرانی -
من کار کمدی را دوست دارم، در درونم يک حس بذله گوئی است و من خنديدن رو دوست دارم. من در خونه گاهی خيلی هم جدی هستم، اما عاشق قهقهه زدنم. اين روزا بيشتر پسرم باعث خنده من ميشه.

۵ - ماکان: چرا درباره ايرانی ها جوک می سازی؟ احساس بد بهت دست نميده؟ فکر نمی کنی که توهين تلقی شه؟
ماز جبرانی -
من درباره ايرانی ها جوک نمی سازم، معمولأ کسانی که اين سئوال را از من می کنند معلومه برنامه های مرا نديده اند. مطمئن نيستم که کدوم جوک منظورته، ولی من اصولأ درباره خودم و خانواده ام جوک می گم. وقتيکه در جوکی می گم يک ايرانی خودشو ايتاليايی معرفی کرد، مبنی بر شناختی است که از شخص بخصوصی دارم، و اينو من جوک ساختن درباره ايرانی ها نمی دونم. بالعکس من هميشه سعی کرده ام در کارم چهره مثبتی از ايرانی ها و مردم خاورميانه به جهانيان نشان دهم. من افتخار می کنم وقتی روی صحنه در آمريکا و يا هر جای ديگر دنيا و يا حتی در تلويزيون های آمريکا برنامه دارم خودم را ايرانی معرفی کنم. همانطور که گفتم قصد من در برنامه هام نشان دادن چهره خوب و مثبت ايرانی ها است. اگر يکی از برنامه های زنده مرا ديده باشی متوجه میشی که منظورم چيست! احساس می کنم که احتمالأ اجرای زنده برنامه مرا نديده ای و چيزی را تصور می کنی که حقيقت ندارد.

۶ - کاوه: هنرپيشه های ايرانی و غير ايرانی مورد علاقه ات چه کسانی هستند؟
ماز جبرانی -
من هنرپيشه ايرانی مورد علاقه ای ندارم که بتوانم نام ببرم، اما از فيلم «بچه های آسمان» بسيار لذت بردم، همچنين بعضی از کارهای مخملباف را پسنديده ام. ليست هنرپيشه های غير ايرانی که دوست دارم کارهايشان را ببينم بلند است، از جمله جان توتورو، شان پن، مريل استريپ، ويل فرل، مت ديمون، خاويه باردم، .... اينها در فيلم هايی ايفای نقش می کنند که من دوست دارم. همانطور که گفتم ليست بلند بالايی است ولی فعلأ اينها به يادم ميان.

۷ - سارا: اوضاع ايران رو چه جوری می بينی؟ آيا درباره احمدی نژاد و ملاها هم جوک می سازی؟
ماز جبرانی -
آرزو می کنم که ايران آزادی های بيشتری داشته باشه. قلب من برای جوانان ايران می تپه. بله، درباره احمدی نژاد جوک می سازم، با صحبت هايی که او می کنه واقعأ سخته که در باره اش جوک نساخت. قبلأ می گفتم او نمونه ايرانيه جورج بوشه، ولی حالا می گم اون نمونه ايرانی سارا پلينه.

۸ - جمشيد: وضعه کار و کاسبی چطوره؟ پولدار هستی؟
ماز جبرانی -
کار و کاسبی بد نيست، پولدار نيستم، اما چرخ زندگی می چرخه. من در بيشتر نقاط دنيا برنامه دارم و در بسياری از فيلم ها و برنامه های تلويزيونی نيز شرکت می کنم، اين زمان می خواد که به اين نقطه رسيد. حدود ۱۳ سال پيش برنامه استندآپ را شروع کردم و از آن زمان تا امروز حدود ۵ تا ۱۰ بار در هفته به روی سن می روم. بنابر اين می بينيد که سال ها طول می کشد که با تلاش و کوشش بسيار، با نوشتن، روی سن رفتن، بتوان در اين شغل موفق بود. و بعدش بايد خوش شانس باشی که گروهی مشتاق کارتو دنبال کنند.

۹ - آرش: آيا پدر و مادرت از شغلی که انتخاب کرده ای خوشحال هستند و مشکلی با آن ندارند؟
ماز جبرانی -
وقتی که شروع به کار کردم پدر و مادرم می گفتند که ديوونه شدی، اما زمانيکه ديدند از کارم راضی هستم و خوشحال و بعدها نيز موفق، اونها هم رضايت دادند و قبول کردند، حتی مشوقم نيز شدند. فکر می کنم اکثر والدين درباره آينده بچه هاشون نگران هستند و برای زندگی بهتر برای آنها فکر می کنند که بچه ها بايد دکتر، وکيل و يا مهندس شوند. به باور من بچه ها بايد به دنبال کاری بروند که برای آنها مهم و دوست داشتنی است. اگر آنها شغلشان را دوست داشته باشند، در آن موفقتر نيز خواهند بود.

۱۰ - سحر: آيا برنامه های استندآپ را به زبان فارسی هم اجرا می کنی؟
ماز جبرانی -
نه، من از سن ۶ سالگی در آمريکا بزرگ شده ام، نوع استندآپی که من ياد گرفته ام نوع آمريکايی آن است. من عاشق شنيدن جوک های فارسی هستم، اما «استندآپ» جوک تعريف کردن نيست. استندآپ اينه که بری روی سن و احساستو درباره زندگيت و آنچه که در دنيا می گذره بيان کنی. اين با جوک هايی که به فارسی گفته می شه تفاوت داره. البته من فارسی صحبت می کنم، اما وقتی که به انگليسی برنامه استندآپ رو اجرا می کنم راحت تر هستم.

XS
SM
MD
LG