لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۶

متیو پری، بازیگر سریال آمریکایی «دوستان» در سن ۵۴ سالگی درگذشت


متیو پری، بازیگر سریال آمریکایی «دوستان»
متیو پری، بازیگر سریال آمریکایی «دوستان»

متیو پری، بازیگر سریال آمریکایی «دوستان» و نامزد جایزه امی در سن ۵۴ سالگی درگذشت.

بر اساس گزارش لس آنجلس تایمز و وب سایت مشهور TMZ که اولین بار این خبر را گزارش کرد، جسد این بازیگر روز شنبه در خانه‌اش در لس آنجلس پیدا شد که «ظاهرا در اثر غرق شدن» بوده است. هر دو رسانه به منابعی ناشناس اشاره کردند که مرگ پری را تایید کردند.

شرکت گروه تلویزیونی برادران وارنر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «متیو یک بازیگر فوق‌العاده با استعداد و بخشی از خانواده گروه تلویزیونی برادران وارنر بود.» در بخشی از این بیانیه آمده است: «تأثیر نبوغ کمدی او در سراسر جهان احساس شد و میراث او در قلب بسیاری از افراد زنده خواهد ماند. امروز یک روز دلخراش است و ما محبت خود را به خانواده، عزیزانش و همه طرفداران فداکارش می‌فرستیم.»

پری پیش از این در مورد مبارزه طولانی و علنی خود با اعتیاد صحبت کرده بود و در ابتدای کتاب خاطرات پرفروش خود در سال ۲۰۲۲ نوشت: «سلام، نام من متیو است، اگرچه ممکن است مرا با نام دیگری بشناسید. دوستانم به من می گویند متی و من باید مرده باشم.»

پری یک نامزدی امی برای نقش «دوستان» و دو بار دیگر برای حضور به عنوان دستیار مشاور کاخ سفید در سریال «بال غربی» دریافت کرد.

او به طور مداوم بعد از سریال «دوستان» در نقش‌های مختلف بازی کرد، اگرچه هرگز در هیچ نقشی به اندازه آنچه در سریال «دوستان» برای او توجه یا تحسین به همراه آورد مورد توجه قرار نگرفت.

XS
SM
MD
LG