لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

مرد «ضارب» در فیلم درگیری با یک «آمر به معروف» از پرسنل «کادر پلیس» بود


تصویری از درگیری یک مرد با زن محجبه‌ای که به حجاب زن دیگری اعتراض داشت.
تصویری از درگیری یک مرد با زن محجبه‌ای که به حجاب زن دیگری اعتراض داشت.

پس از انتشار فیلمی از «حمله» یک مرد به یک زن «آمر به معروف» در نارنجستان شیراز و بازداشت مدیر این مجموعه، محمدسعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی روز چهارشنبه اعلام کرد که «فرد ضارب» از کارکنان نیروی انتظامی است.

این اظهار نظر پس از توییت روزنامه همشهری و اشاره به این مطلب که «فرد ضارب از پرسنل نیروی انتظامی» است، از سوی این مقام انتظامی مطرح شد.

به گفته سخنگوی پلیس، پرونده مذکور با دستور احمدرضا رادان، فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، جهت بررسی تخلفات در اختیار «بازرسی کل فراجا» قرار خواهد گرفت.

به گفته منتظرالمهدی، «حفظ حرمت بانوان و حریم آمران به معروف و ناهیان از منکر در اولویت پلیس است.»

سخنگوی فراجا همچنین گفت: «پرونده این فرد در اختیار بازرسی کل فراجا قرار خواهد گرفت تا در کمیسیون عالی تخلفات بررسی شود.»

پیش‌تر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که درگیری فیزیکی یک مرد با زنی چادری در نارنجستان شیراز را نشان می‌داد.

ساعاتی پس از انتشار ویدئو، معاونت اجتماعی پلیس استان فارس، کاووس محمدی که «پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.»

این مقام انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه «ماموران پلیس امنیت عمومی» تحقیقات خود را آغاز و ضارب را «شناسایی» و «با اقدامات فنی و تخصصی وی را به مقر انتظامی احضار کردند.»

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس استان فارس گفته بود: «متهم در بازجویی اولیه ضمن اقرار به جرم خود پس از هماهنگی با مرجع قضایی روانه زندان شد.»

عصر دیروز مصطفی بحرینی، دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز از بازداشت «مدیر باغ نارنجستان قوام» در «پی هتک حرمت آمر به معروف در این مجموعه» خبر داده بود.

سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس نیز سه شنبه دهم مرداد ضمن تاکید بر «حمایت قاطع دستگاه قضایی از آمران به معروف» طی دستوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خواست تا این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی و مراتب برخورد اطلاع رسانی شود.

در ویدئویی که منتشر شده است، زنی محجبه به چند زن دیگر که حجاب اجباری بر سر ندارند اعتراض می‌کند و در پی بالاگرفتن درگیری مردی که در صحنه حضور دارد به زن محجبه اعتراض می‌کند و درگیری فیزیکی پیش می‌آید.

XS
SM
MD
LG