لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۷

شیوه تربیت کودکان یک خانواده در مریلند خبرساز شد


آرشیو
آرشیو

اخیرا پدر و مادری ساکن ایالت مریلند که اجازه می دهند کودکانشان بدون سرپرست به پارک بروند و بازی کنند بسیار خبر ساز شدند. در کشوری که والدین در خارج از خانه کودکانشان را از چشم دور نمی کنند، شیوه بزرگ کردن کودکان این خانواده مورد بحث اجتماعی قرار گرفته است. جولی تابو خبرنگار صدای آمریکا با این پدر و مادر گفتگو کرده است.

رافی و دورا میتیو در پارک نزدیک منزلشان بازی می کنند و بعد دو نفری به خانه بر می گردند. والدین این دو کودک ده و شش ساله از آزاد گذاشتن آن ها دفاع می کنند.
دنیل میتیو، مادر کودکان می گوید آزاد گذاشتن کودک برای این است که بچه ها نیاز به آزادی برای کاوش و یادگیری دارند. آنها احتیاج دارند که تنها باشند. بدون والدین خود، یاد می گیرند که دل به دریا بزنند. مستقل باشند. مشکلاتشان را خودشان حل کنند.

ولی اخیرا پلیس این دو کودک را که به تنهایی در پیاده روی یک خیابان شلوغ راه می رفتند متوقف کرد و آن ها را با خودرو پلیس به منزلشان برد. آن چه بعد روی داد موجب تعجب پدر این دو کودک شد.

الکساندر میتیو پدر کودکان می گوید: وقتی پلیس آنها را به خانه آورد فکر کردم بچه ها را آزاد می کنند. این خانه من است و این ها بچه های من هستند. ولی پلیس از من کارت شناسایی خواست.

در ایالت مریلند کودک زیر ۸ سال باید تحت سرپرستی شخصی بزرگتر از ۱۳ سال باشد.
در نتیجه چند ساعت بعد ماموران اداره خدمات محافظت از کودکان در منزل آنان را زدند و پرونده ای را در این زمینه باز کردند. مساله ای که موجب نگرانی پدر و مادر کودکان شد.

کل این رویداد پدر و مادر را خشمگین و کودکان را هراسان کرده است.

رافی میتیو، کودک خانواده می گوید: اولش ناراحت شدم زیرا می دانستم آنها اجازه ندارند این کار را بکنند و ما اجازه داریم در پیاده رو راه بریم. ولی بعد ترسیدم زیرا فکر کردم آنها پدرم را بازداشت می کنند.

بچه های نسل های پیشین با این آزادی بزرگ می شدند.

مادر بچه ها می گوید: تا قبل از این نسل عادی بود که بچه ها به تنهایی به پارک بروند و برای پدر و مادرشان کاری انجام بدهند و از مدرسه به خونه برگردند. تازگی ها این کار غیر عادی شده است.

بسیاری از پدر و مادرها می گویند امروزه تنها گذاشتن کودکان امن نیست.

هالی شیفرین استاد روانشناسی دانشگاه مری واشنگتن در ایالت ویرجینا معتقد به تعادل است. او می گوید: کنترل کودکان و حل مشکلات آنها این پیام را به کودک می دهد که نمی تواند مشکل خودش را حل کند و پدر و مادر باید این کار را برایش بکنند. مشکل دیگر این است که آنها جلوی توانایی بچه برای حل مشکلاتش را می گیرند زیرا این فرصت را به کودک نمی دهند که مشکلش را خود حل کند.

خانم و آقای میتیو تاکنون متهم به کوتاهی در نگهداری کودکانشان نشده اند ولی رسیدگی به این پرونده ادامه دارد.

در همین حال بچه ها هنوز به تنهایی به پارک می روند و بازی می کنند.

XS
SM
MD
LG