لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۸

سفر انسان به مریخ تا سال ۲۰۴۰ عملی است


مرکز تحقیقاتی که در آن شرایط حیات بر مریخ شبیه‌سازی می‌شود، ایالت یوتا، آمریکا
مرکز تحقیقاتی که در آن شرایط حیات بر مریخ شبیه‌سازی می‌شود، ایالت یوتا، آمریکا

باز آلدرین فضانورد آمریکایی که ۴۸ سال پیش بر ماه قدم گذاشت سفر انسان به مریخ در قرن حاضر را که از اهداف ناسا است عملی می داند.

در ضیافت مجللی که در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا برگزار شده بود بسیاری از دست‌اندرکاران پروژه‌های فضایی و پیشکسوتان این حوزه از جمله باز آلدرین، فضانورد آپولو یازده، و جف بزوس، بنیانگذار شرکت خصوصی هوا فضانوردی «بلو آریجین» شرکت داشتند.

باز آلدرین از فضانوردانی بود که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت و باور او به این که انسان می تواند تا سال ۲۰۴۰ در سطح مریخ فرود آید با تایید حاضران روبرو شد، از جمله می جیمیسون اولین فضانورد زن سیاهپوست آمریکایی که در این ضیافت مورد تقدیر قرار گرفت .

سازمان ملی هوانوردی-فضایی آمریکا، ناسا، در حال حاضر مشغول به ایجاد یک سامانه پرتاب موشک و همچنین ساخت فضاپیمایی به نام «اوریون» است که برای فرستادن فضانوردان به اعماق فضا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. جف بزوس، بنیانگذار شرکت خصوصی هوا فضانوردی «بلو آریجین»، تلاش می کند تا هزینه سفرهای فضایی را کاهش دهد.

به گفته آقای بزوس با اشاره به معضل هزینه های سنگین سفرهای فضایی گفت ساختن موشک های چندبار مصرف یکی از راهکارهایی است که می تواند هزینه های را پایین تر آورده و پروژهایی چون سفر انسان به مریخ را ممکن سازد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG