لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۵

واکنش ناسا به یک ادعا: هیچ انسانی برای پرورش روی مریخ دزدیده نشده است


تصویری خیالی از ساخت و سازهای انسان روی مریخ
تصویری خیالی از ساخت و سازهای انسان روی مریخ

به دنبال ادعای مهمان یک برنامه رادیویی در آمریکا مبنی بر اینکه ناسا کودکان را دزدیده و به عنوان برده به کره مریخ می برد، این سازمان بیانیه ای در رد این اتهامات منتشر کرد.

برنامه رادیویی «اینفو وارز» یا جنگ اطلاعاتی به میزبانی الکس جونز، مستندساز و تئوری‌پرداز توطئه آمریکایی، روز سه شنبه میهمانی به نام رابرت دیوید استیل داشت که مدعی شد سازمان ناسا نه تنها جوامعی از انسان ها در کره مریخ تشکیل داده، بلکه کودکان را می رباید و به عنوان برده به مریخ می برد تا آنها را بکار گیرد.

گای وبستر، سخنگوی سازمان ملی هوانوردی و فضایی، ناسا، روز پنجشنبه در مصاحبه با نشریه «دیلی بیست» به این تئوری توطئه واکنش نشان داد و گفت «هیچ انسانی بر روی مریخ حضور ندارد.»

بنا به اطلاعات موجود در ویکیپدیا، رابرت استیل پیشتر سابقه همکاری با سازمان سیا را داشته است. الکس جونز مجری برنامه، نیز در برنامه روز سه شنبه نسبت به مأموریت های سازمان ناسا اظهار نظر کرد و گفت «۹۰ درصد مأموریت های ناسا سری هستند. مهندسان بالارتبه این سازمان به من گفته اند شما از هیچ چیز خبر ندارید.»

الکس جونز به خاطر اخبار بحث برانگیز و دامن زدن به تئوری های توطئه در برنامه رادیویی اش شهرت پیدا کرده است.

موجودات فضایی و اینکه دولت آمریکا از وجود آنها اطلاع داشته و حتی بر روی آنها آزمایش می کند از دیگر موضوعات جنجال برانگیزی است که الکس جونز بارها به آن پرداخته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG