لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۵

اعتراض به «تبعیض» در هالیوود؛ بازیگر مرد ۱۵۰۰ برابر همبازی زن دستمزد گرفت


معترضان می‌گویند چرا «مارک والبرگ» (چپ) که نقشی برابر «میشل ویلیامز» دارد، ۱۵۰۰ برابر بیشتر است
معترضان می‌گویند چرا «مارک والبرگ» (چپ) که نقشی برابر «میشل ویلیامز» دارد، ۱۵۰۰ برابر بیشتر است

دردسرها و حواشی فیلم «تمام پول‌های جهان» پایان ندارد. پیش از این حذف «کوین اسپیسی» از فیلم به حاشیه ای تبدیل شد و حالا پرداخت «تبعیض آمیز» به بازیگر مرد در این فیلم با واکنش های زیادی روبرو شده است.

کارگردان فیلم «تمام پول‌های جهان»، ریدلی اسکات، تنها شش هفته پیش از اکران فیلم تصمیم گرفت بازیگر اصلی‌ فیلم، کوین اسپیسی را به دلیل اتهامات تعرض جنسی‌ با بازیگر دیگری جایگزین کند. بازیگر جدید کریستوفر پلامر بود، و تمامی صحنه هایی که کوین اسپیسی بازی کرده بود دوباره با بازی «پلامر» فیلمبرداری شد.

بعد از این تصمیم بود که دو بازیگر نقش دوم فیلم یعنی «میشل ویلیامز» و «مارک والبرگ» نیز صحنه هایی که با اسپیسی بازی کرده بودند را دوباره اجرا کردند. اما روز پنجشنبه اعلام شد در حالی‌ که والبرگ برای ضبط دوباره برخی‌ صحنه‌ها ۱ و نیم میلیون دلار پول گرفت، دست مزد ویلیامز کمتر از ۱۰۰۰ دلار بود.

ریدلی اسکات پیشتر در مصاحبه‌ها گفته بود که دست اندرکاران رایگان دوباره کاریها را انجام دادند. اما وب سایت «یوو اس‌‌ای تودی» در گزارشی، میزان درآمد دو هنرپیشه را فاش کرد و چندی طول نکشید که این خبر در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت، خصوصا به این دلیل که میشل ویلیامز برای بازی در فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب شد در حالی‌ که مارک والبرگ حتی نامزد هم نشده بود.

از جمله کسانی‌ که از این تفاوت در آمد ابراز نارضایتی کرده، «جسیکا چستین» هنرپیشه سینما است.

او در توییتر نوشت: «لطفا اجرای میشل ویلیامز در فیلم تمام پول‌های جهان را تماشا کنید. او یک بازیگر خارق‌العاده و نامزد جایزه اسکار است. ۲۰ سال است در صنعت سینما کار می‌کند. لیاقت او بیشتر از ۱ درصد در آمد همبازی‌اش است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG