لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۲

اصرار روحانیون حکومتی بر «مشروعیت‌بخشی» به سخنان خامنه‌ای؛ حجاب مثل اکسیژن است


سیدرضا اکرمی
سیدرضا اکرمی

در پی سخنان اخیر علی خامنه‌ای که حجاب را قانون و بی‌حجابی را «حرام شرعی و سیاسی» خوانده است مقامات و وابستگان حاکمیت، فعالیت‌های گسترده رسانه‌ای را برای «مشروعیت‌بخشی» به سخنان رهبر جمهوری اسلامی آغاز کرده‌اند.

در همین رابطه سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: «مسئله حجاب، مثل نماز، مثل روزه و خمس و زکات، یک قانون دائمی و همیشگی است. برخی قوانین دور‌ه‌ای و مقطعی هستند، و برخی دیگر دائمی و ابدی می باشند.»

او در ادامه افزود:« آیا من و شما نیاز به اکسیژن داریم یا خیر؟ آیا نیاز به اکسیژن برای دیروز و امروز بوده یا همیشگی است؟ آیا ممکن است انسان زنده ولو فقط برای یک روز به آن نیاز نداشته باشد؟ خیر! چون اگر هوا و اکسیژن فقط برای چند دقیقه به کسی نرسد از بین می‌رود و نابود می شود.»

از نطر سیدرضا اکرمی حجاب هم همین گونه است. به گفته او « بحث سلیقه و پذیرش من و شما نیست بلکه قانون همیشگی خداوند است که از زمان حضرت رسول تا به امروز و تا روز قیامت این قانون وجود دارد. مگر این که کسی بگوید من اصلا دین و قرآن و قانون را قبول ندارم، که باید به طور دیگری با او برخورد شود، و الا اگر کسی مسلمان است باید هم قانون شرع و هم قانون مصوب شارعان را قبول داشته باشد. و قانون مدنی ما بهترین قانون در برابر قوانین همه دنیا است.»

گفتنی است با وجود خط‌ و نشان‌ نهادهای جمهوری اسلامی به ویژه رسانه‌های حکومتی، برای معترضان به حجاب اجباری و ادامه پلمب واحدهای صنفی، حضور زنان و دختران در شهرهای مختلف و تجمعات اعتراضی بدون حجاب اجباری همچنان ادامه دارد.

در این میان، رسانه‌های وابسته به حکومت همچنان اصرار بر ادامه تهدید و ارعاب و مباحثه با مخالفان حجاب اجباری دارند.

XS
SM
MD
LG