لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۰

برپایی ۸۷ امین رژه سالانه روز شکرگزاری در نیویورک


تدارک برای رژه روز شکرگزاری میسیز در نیویورک ساعتی پیش از برگزاری آن در روز ۲۸ نوامبر ۲۰۱۳
تدارک برای رژه روز شکرگزاری میسیز در نیویورک ساعتی پیش از برگزاری آن در روز ۲۸ نوامبر ۲۰۱۳

بر خلاف پیش بینی هواشناسان، شدت وزش باد به اندازه ای نبود که مانع از حضور بادکنک های غول آسا در رژه روز شکرگزاری شود.

به رغم پیش بینی های موسسات هواشناسی آمریکا مبنی بر وقوع توفان، بارندگی شدید و وزش باد در روز پنجشنبه، رژه مشهور و محبوب فروشگاه های زنجیره ای میسیز در نیویورک، و احتمال لغو شدن برگزاری آن به سبب وزش شدید باد، این رژه با تمام بادکنک های غول پیکرش روز پنجشنبه انجام می گیرد.

رژه روز شکرگزاری میسیز در مقابل و پیرامون ساختمان اصلی آن در منهتن نیویورک، هر سال روز عید شکرگزاری برگزار می شود، همراه با شخصیت های کارتونی، عروسکی، و دیگر چهره های محبوب کودکان و بزرگسالان، نیز چندین تن از خوانندگان و رقصندگان پرطرفدار مسیری طولانی را در نزدیکی بخش غربی سنترال پارک نیویورک می پیمایند.

بر خلاف پیش بینی هواشناسان و با وجود سرمای هوا، شدت وزش باد به اندازه ای نبوده که بادکنک های غول پیکر این رژه را زمین گیر کند.

این رویداد از مراسم محبوبی است که در روز عید شکرگزاری در نیویورک برپا می شود، به طور زنده از شبکه های تلویزیونی پخش می شود، میلیون ها بیننده و هزاران تماشاچی خیابانی دارد، و حدود سه ساعت طول می کشد.

امسال هشتاد و هفتادمین سال پیاپی است که میسیز بانی برگزاری این رژه است که با هنرنمایی گروه های رقص و آواز متعددی که برای اجرای این برنامه از جای جای آمریکا به نیویورک می روند، برپا می شود و فرصتی برای تولیدکنندگان گوناگون است برای آن که کالاها یا محصولات خود را در سطحی گسترده به نمایش بگذارند و برای آنها تبلیغ کنند.

در تمام ۸۷ سال اخیر، تنها یک بار در سال ۱۹۷۱ وزش باد مانع به احتزاز در آمدن بادکنک های بزرگی شد که به شکل شخصیت ها یا محصولات مختلف ساخته می شوند و با گاز هلیم پر می شوند.

درصورتی که سرعت وزش باد زیاد باشد، احتمال آن وجود دارد که این بادکنک ها رها شوند و به تماشاگران که جمعیتی چند صد هزارنفری هستند که کنار خیابان به تماشا می ایستند، آسیب بزنند، اتفاقی که چند بار افتاده است. پلیس نیویورک از نزدیک مراقب امنیت برگزاری این مراسم و به دقت ناظر وضع هوا و میزان وزش باد است.
ی
XS
SM
MD
LG