لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۶

«پاپکورن» مورد بخشش رئیس جمهوری قرار گرفت!


پرزیدنت باراک اوباما عصر روز شکرگزاری در تنفسی از کارهای جدی سیاسی و مقابله با مخالفان سیاسی خود، با استفاده از بخش دیگری از اختیاراتش، بنا به سنت، سرنوشت دو بوقلمون را تغییر داد و آن ها را به جای میز شام، راهی باغی در مانت ورنون در ویرجینیا کرد که تا پایان زندگی در آنجا بمانند.

باراک اوباما - در حالی که یکی از بوقلمون ها در کنار او جولان می داد، گفت: دفتر ریاست جمهوری، مهمترین شغل در جهان است، و بسیاری مسئولیت های مهم و قانونی دارد؛ «اما این یکی از آنها نیست»!

مراسم بخشودن - که سنتی سالانه است - در زیر سایبان بخش شمالی کاخ سفید در حضور جمعیت اندکی برگزار شد، که برای فرار از باران به هم می چسبیدند.

شبکه تلویزیونی «سی اسپن» که به خاطر پوشش خبری زنده کنگره معروف است، این مراسم را به صورت زنده و لحظه به لحظه پخش کرد.

رئیس جمهوری در این مراسم اعلام کرد، آرای عمومی بر این قرار گرفت که بوقلمونی به نام «پاپکورن» در مسابقه ملی بوقلمون شکرگزاری بر حریف خود «کارامل» پیروز شود.

«پاپکورن» با تقریباً ۶۵ سانتی متر قد و ۲۰ کیلو وزن درحالی که همه به او نگاه می کردند سلانه سلانه روی صحنه راه می رفت.

اوباما با شهادت آوردن از تجربه خود گفت، انتخاب او به ریاست جمهوری، به رغم نام خانوادگی کنیایی وی، شهادتی است بر تساهل و تنوع در امریکا؛ و نشان سپاس سیاستمداران از هر دو سوست - چه برنده و چه بازنده.

اوباما افزود: رقابت سخت بود، ولی ما می توانیم رسماً اعلام کنیم که پاپکورن برنده شده است... و حتی یک بوقلمون با نامی مسخره می تواند جایی در سیاست داشته باشد!

وی افزود، اما کارامل چه می شود. او هم هست و وقتش را به جمع آوری پول برای کمپین بعدی صرف می کند.

پرزیدنت جورج هربرت بوش نخستین رئیس جمهوری بود که به طور رسمی یک بوقلمون را در سال ۱۹۸۹ بخشید.

پاپکورن و کارامل :ه هر دو درمزرعه ای در مینه سوتا پرورش یافته اند، بعد از بخشیده شدن به مانت ورنون در حومه واشنگتن در ویرجینیا، و خانه جورج واشنگتن نخستین رئیس جمهوری امریکا فرستاده شدند.
XS
SM
MD
LG