لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

سخنگوی وزیر امور خارجه اسرائیل: بدون شک جمهوری اسلامی پشت حملات حماس است


سخنگوی وزیر امور خارجه اسرائیل می‌گوید اسرائیل، ایالات متحده و کارشناسان نظامی با هم توافق دارند که ایران پشت حملات اخیر حماس به اسرائیل است.

لیور هیات، در گفتگو با فاکس‌نیوز گفت که حماس و جهاد اسلامی، دو گروه فلسطینی که به اسرائیل حمله کردند، «به عنوان نیابتی رژیم آیت‌الله» با جمهوری اسلامی کار می‌کنند.

امیر سرتیپ امیر آویوی، معاون سابق فرمانده لشکر غزه نیروهای دفاعی اسرائیل هم در این برنامه خبری به فاکس گفت که ایران ماهانه ده‌ها میلیون دلار به حماس کمک مالی می‌کند و این گروه را به عنوان «نماینده خود در نوار غزه» اداره می‌کند.

آویوی افزود: «ایران می‌بیند که عربستان سعودی و سایر کشورهای سنی عملگرا شروع به عادی سازی روابط با اسرائیل کرده و به دنبال تقویت محور ایران-حماس-حزب الله در اطراف خاورمیانه هستند.»

او در ادامه گفت: «حزب‌الله با صدور بیانیه‌ای از کشورهای عربی خواست تا تلاش‌های عادی‌سازی را متوقف کنند. ما باید در پشت بلوک سنی عملگرای اسرائیل-آمریکایی متحد شویم و تروریسم را در هر کجا که عمل می کند شکست دهیم. ایران مهمات، آموزش و تجهیزات، از جمله قاچاق از طریق تونل‌های رفح و آموزش در داخل ایران را برای حماس فراهم می‌کند.»

سایت علی خامنه‌ای با انتشار پوستری که روی آن با فونت بزرگ نوشته شده است: «طوفان الاقصی» و «رژیم غاصب رفتنی‌ است» حمایت خود را از عملیات «تروریستی» حماس در خاک اسرائیل اعلام کرد.

حمله گروه شبه‌نظامی حماس به خاک اسرائیل در روز شنبه پانزدهم مهر، با واکنش گسترده‌ای در فضای مجازی فارسی‌زبان همراه شده است که یک‌صدا از نقش جمهوری اسلامی سخن گفته‌اند.

XS
SM
MD
LG