لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۵

گزارش: ادامه بمباران طرابلس و حمايت گروه «ملت اسلام» از قدافی


گزارش: ادامه بمباران طرابلس و حمايت گروه «ملت اسلام» از قدافی
گزارش: ادامه بمباران طرابلس و حمايت گروه «ملت اسلام» از قدافی

جتهای جنگنده ناتو به بمباران مناطق نزديک مجموعه متعلق به سرهنگ قذافی در پايتخت ليبی، ادامه می دهند.

درگيری ميان نيروهای قذافی و مخالفان در نزديکی مصراته و مناطق کوههای غربی ليبی نيز ادامه يافت.

صدای انفجار راکتها درطرابلس پايتخت ليبی طنين انداخت و ستونی از دود را در اطراف مجموعه باب العزيزيه متعلق به رهبر ليبی به آسمان فرستاد. هواپيماهای جنگی ناتو مکررا منطقه اطراف اين مجموعه را هدف قرار داده اند.

نيروهای وفادار به قذافی مواضع مخالفان در کوههای مناطق غرب را بمباران کردند و در همين حال جنگنده های مخالفان در جنگ شديد در اطراف دفنيه در ۳۰ کيلومتری غرب بندر مصراته با نيروهای قذافی درگير شدند و با شليک نارنجک انداز و مسلسل و پرتاپ موشک و خمپاره انداز های خانگی به مقابله با آتش توپخانه نيروهای قذافی در دوردست پرداختند. دود برخاسته از دو ساختمان مورد برخورد موشک ناتو ويا نيروهای قذافی ديده ميشد.

در روزهای اخير نيروهای مخالفان در امتداد جاده بسوی زٍليتان در سواحل مديترانه پيشروی کردند . اين در حالی بود که ناتو پيشاپيش بمباران دفنيه، به آنها توصيه کرده بود عقب نشينی کنند اما ظاهرا اين توصيه ناديده گرفته شد.

موفقيتهای بعدی مخالفان به اندازه زيادی به قدرت هوايی ناتو بستگی دارد که در طول سه ماه نيروی هوايی قذافی را زمين گير کرده و توانايی های نظامی ديگر آنرا تضعيف ساخته است.

در همين حال رهبر يک گروه اسلامی به نام «ملت اسلام» که مقر آن در شيکاگو است روز چهارشنبه به حمله به سازمان ملل و ايالات متحده پرداخت و گفت شورای امنيت هيچ مشروعيتی برای صدور قطعنامه برای انجام عمليات نظامی ناتو در ليبی نداشته است.

لويی فراخوان، رهبر گروه موسوم به «ملت اسلام» در آمريکا، با توصيف نيروهای ائتلاف بعنوان «شياطين» آنها را متهم کرد که به گفته او قصد ترور «برادر رهبر قذافی» را دارند.

XS
SM
MD
LG