لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۸

بیش از ۱۰ نفر در حمله انتحاری به یک مقر انتخاباتی لیبی کشته شدند


یک گروه از ستیزه جویان وابسته به داعش همراه با بمب گذاران انتحاری روز چهارشنبه به مقر کمیسیون مرکزی انتخابات لیبی در شهر طرابلس حمله بردند.

به گزارش رویترز، در این حمله ۱۲ نفر کشته و ۷ نفر زخمی شدند و مقر کمیسیون به آتش کشیده شد.

خالد عمر سخنگوی کمیسیون که همراه عده ای موفق به فرار از معرکه شده اند می گوید ماموران امنیتی با حمله کنندگان در حال مبادله آتش اند. خالد عمر، شاهد واقعه می گوید به چشم خودش دو بمب گذار انتحاری را دیده است که با فریاد الله اکبر خود را منفجر کرده اند. ۴ مامور امنیتی و ۳ تن از کارکنان کمیسیون جزو کشته ها هستند.

با آنکه طی چند سال گذشته این نخستین حمله مرگبار به طرابلس است اما هنوز وضعیت امنیتی در سراسر کشور جنگ زده لیبی تثبیت نشده است.

قرار است با حمایت سازمان ملل متحد و با هدف وحدت دوباره کشور لیبی، تا پایان سال جاری انتخابات برگزار شود. هنوز تاریخ قطعی برگزاری انتخابات اعلام نشده است. کمیسیون می گوید تا کنون بیش از یک میلیون رای دهنده را ثبت نام کرده است.

مقامهای دولتی در طرابلس می گویند افراد وابسته به داعش و القاعده در مناطق دور دست کشور پراکنده شده اند اما هسته های خفته ای در داخل شهرها دارند که به مناسبت هایی آنها را فعال می کنند.

شماری از صاحبنظران در لیبی و در جامعه بین المللی با اشاره به وضعیت شکننده امنیتی این کشور برگزاری انتخابات امسال را زودرس قلمداد می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG