لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۵

شورشیان لیبی در تلاش برای بازپس گیری نواحی از دست داده


شورشیان لیبی در تلاش برای بازپس گیری نواحی از دست داده
شورشیان لیبی در تلاش برای بازپس گیری نواحی از دست داده

شورشیان لیبیایی با استفاده از حمله نیروهای بین المللی به مواضع نظامی دولتی، سرگرم پیشروی در نواحی ای هستند که در ده روز گذشته از دست داده بودند.

در پی حملات هوایی نیروهای ائتلاف نیروهای ضد حکومتی لیبی برای باز پس گیری مواضع ازدست داده پیش روی می کنند

نیروهای ضدحکومتی روز دوشنبه پس از آرایش دوباره به سوی شهر عجبیه حرکت کرده اند تا از آنجا به مواضع نیروهای وفادار به معمر قذافی، رهبر لیبی، حمله کنند.

به گفته منابع مخالفان در شهر غربی مصراته، نیروهای دولتی می کوشند از مردم غیرنظامی این شهر به عنوان سپری علیه نیروهای خارجی استفاده می کنند.

در طرابلس پایتخت لیبی نیز نیروهای هوادار قذافی سرگرم بررسی خسارت های ناشی از حمله هوایی روز یکشنبه نیروهای بین المللی به مجتمع سکونت گاه قذافی هستند.
هنوز گزارشی از میزان مجروحان احتمالی این حملات در دست نیست، اما دولت لیبی مدعی است که از روز شنبه تاکنون براثر حملات نیروهای ائتلاف ده هاتن از مردم کشته شده اند.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه و دیگر متحدان آنها برای استقرار منطقه پرواز- ممنوع که توسط سازمان ملل تعیین شده، این حملات را به لیبی هدایت می کنند. منطقه پرواز- ممنوع برای حفظ شهروندان لیبی از حملات نیروهای هوادار قذافی اعلام شد. قذافی ۴۲ سال است که بر لیبی حکومت می کند.

XS
SM
MD
LG