لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۰

علی رغم ادعای دولت لیبی، مصراته بمباران شد


علی رغم ادعای دولت لیبی، مصراته بمباران شد
علی رغم ادعای دولت لیبی، مصراته بمباران شد

حملات راکتی نیروهای دولتی لیبی به شهر غربی مصراته در روز یکشنبه نیز ادامه یافت. حملات علیه این شهر که در کنترل مخالفان است، در حالی صورت گرفت که دولت پیشتر ادعا کرده بود که عملیات علیه نیروهای مخالف را متوقف کرده است.

شاهدان در مصراته از آتشباری سنگین خمپاره و شلیک گلوله در این شهر خبر داده اند. طی دو ماهی که از محاصره مصراته توسط نیروهای دولتی می گذرد، صدها تن در مصراته کشته شده اند.

خالد کعیم معاون وزارت خارجه لیبی پیشتر در روز یکشنبه گفت ارتش این کشور با آن که شهر مصراته را ترک نکرده اما عملیات علیه مخالفان را در این شهر متوقف کرده است.

آقای کعیم گفت سربازان عملیات را متوقف کرده اند تا ریش سفیدان بتوانند با مخالفان مذاکره کنند. به گفته معاون وزارت خارجه لیبی اگر مخالفان ظرف ۴۸ ساعت تسلیم نشوند، به جای ارتش قبایل با آنان وارد جنگ خواهند شد.

پیشتر پزشکان اعلام کردند که عملیات سهمگین در مصراته، که سومین شهر بزرگ لیبی است در روز شنبه دست کم ۲۴ کشته بر جای گذاشته است.

همزمان ایالات متحده آمریکا از اولین حمله هواپیمای بدون سرنشین خود در لیبی خبر داده است.

وزارت دفاع آمریکا گفت این حمله هوایی روز شنبه رخ داد اما به محل وقوع حمله اشاره ای نکرد.

حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بخشی از تلاش های بین المللی به رهبری نیروهای ناتو برای برقراری منطقه پرواز ممنوع در لیبی است که در آن مخالفان در حال مبارزه برای سرنگونی حاکمیت هستند.

پیشتر در روز شنبه، نیروهای ناتو منطقه ای در نزدیکی اقامتگاه معمر قذافی، رهبر لیبی را در طرابلس بمباران کردند که به گفته خبرنگاران یک مجموعه نظامی بود.

XS
SM
MD
LG