لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۴

انتقال کابينه نيروهای ضد قذافی به طرابلس


انتقال کابينه نيروهای ضد قذافی به طرابلس
انتقال کابينه نيروهای ضد قذافی به طرابلس

شورای ملی انتقالی لیبی اعلام کرد که در حال انتقال رهبری سیاسی خود به پایتخت، طرابلس، از شهر شرقی بنغازی است.

علی ترهونی، مسئول امور مالی شورای ملی انتقالی لیبی روز پنجشنبه «آغاز کار کميته اجرايی در طرابلس» را اعلام کرد.

اين در حالی است که معمر قذافی رهبر لیبی از طرفدارانش خواسته است به پا خاسته و شورشیانی را که سعی دارند وی را از قدرت برکنار کنند شکست دهند.

قذافی در پیام صوتی کوتاهی که روز پنجشنبه پخش شد، مخالفان خود را «خیانتکار» نامید و نیز کشورهای خارجی را به دلیل مداخله در مناقشه محکوم کرد.

پیام قدافی در میان نبرد شدید بین وفاداران او و نیروهای مخالف در دست کم دو ناحیه طرابلس انتشار یافت.

زد و خورد سنگین در محله ابو سلیم، قرارگاه قذافی، در گرفت. نبرد سختی در طرابلس بین رزمندگان وفادار به معمر قذافی و نیروهای ضد قذافی که در تلاش اند اختیار شهر را در دست گیرند، درگرفته است. نيروهای ضد قذافی در لیبی در حال پیشروی به سوی شهر سیرت، زادگاه معمر قذافی هستند و برای کمک به نبرد با باقیمانده نیروهای او به طرابلس سرازیر می شوند. نیروهای طرفدار قذافی برای قدرت نمایی در سیرت جمع شده اند.

لیام فاکس وزیر دفاع بریتانیا روز پنجشنبه گفت ناتو برای یاری دادن به مخالفان در جستجوی معمر قذافی تجهیزات اطلاعاتی و شناسایی در اختیار آنان قرار می دهد.

در واشنگتن، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت واشنگتن بر این باور است که موجودی گاز خردل و اورانیوم کمتر غنی شده معروف به کیک زرد در امان است. با این حال، اظهار داشت موشک های شانه ای به صورت یک نگرانی باقی است.

XS
SM
MD
LG