لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

روسیه از قطعنامه دیگری علیه لیبی پشتیبانی نخواهد کرد


سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری با نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه گفت درگیری ایتالیا به کمک به حمله به هدف های نظامی محدود خواهد بود - سه شنبه ۲۶ آوریل ۲۰۱۱
سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری با نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه گفت درگیری ایتالیا به کمک به حمله به هدف های نظامی محدود خواهد بود - سه شنبه ۲۶ آوریل ۲۰۱۱

سربازان وفادار به معمر قذافی، رهبر لیبی دامنه حملات بر شهرهای منطقه بربر در کوهستان های غرب کشور را گسترش داده اند، در همین حال به نبرد با نیروهای مخالف دولت در شهر مصراته ادامه می دهند.

آتش جنگ در روز سه شنبه در میانه تلاش های دیپلماتیک پراکنده که در پایان بخشیدن به مناقشه شکست خورده است زبانه می کشید.

روسیه می گوید از قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد لیبی، که ممکن است نبرد را شدیدتر کند، پشتیبانی نخواهد کرد. دیپلمات های سازمان ملل متحد هنوز درباره اقدامات بیشتر تصمیم نگرفته اند.

خبرگزاری اینترفکس به نقل از سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می گوید کشور او با فعالیت های نظامی بیشتر علیه لیبی مخالف است. ماه پیش، روسیه از رای دادن به قطعنامه ای که اجازه می داد برای حفاظت از غیر نظامیان یک ناحیه پرواز ممنوع بر فراز لیبی برقرار شود، خودداری کرد.

روسیه این تصمیم را پس از آن اعلام می کند که ایتالیا موافقت کرد در استفاده از نیروی نظامی علیه لیبی به ناتو ملحق شود. سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری با نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه گفت درگیری ایتالیا به کمک به حمله به هدف های نظامی محدود خواهد بود.

روز دوشنبه، تلویزیون دولتی لیبی گفت هواپیماهای جنگی ناتو هدف های نظامی و غیر نظامی را در طرابلس و در «بیرالغنام»، در ۱۰۰ کیلومتری شمال غربی پایتخت بمباران کردند.

یکی از حملات، ساختمانی را در مجتمعی که معمر قذافی در آن زندگی می کند ویران کرد. به گفته ناتو یک ستاد ارتباطی که برای هماهنگ ساختن حملات بر غیر نظامیان به کار گرفته می شد، هدف گرفته شد.

قرار است رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه در واشنگتن درباره مناقشه لیبی با همتای بریتانیایی خود گفت و گو کند.

XS
SM
MD
LG