لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۶

نیاز ناتو به قدرت هوایی بیشتر برای افزایش حملات بر رژیم قذافی


عایشه، دختر معمر قذافی، در خارج از یک مجتمع متعلق به قذافی در طرابلس، که در سال ۱۹۸۶ توسط آمریکا بمباران شد به حمایت از پدرش برخاست
عایشه، دختر معمر قذافی، در خارج از یک مجتمع متعلق به قذافی در طرابلس، که در سال ۱۹۸۶ توسط آمریکا بمباران شد به حمایت از پدرش برخاست

ناتو انتظار دارد متحدان ائتلاف برای افزایش حملات بر رژیم معمر قذافی رهبر لیبی، هواپیماهای بیشتری فراهم آورند.

آندرس فوگ راسموسن دبیر کل ناتو روز جمعه، در پی جلسه وزیران امور خارجه در برلن، گفت کمک «در آینده بسیار نزدیک» خواهد رسید.

بریتانیا و فرانسه از متحدان درخواست کرده اند هواپیماهای بیشتری برای افزایش حملات بر هدف های زمینی در لیبی تامین کنند.

در این میان، روسیه روز جمعه به ناتو علیه استفاده بیش از اندازه از زور هشدار داد و گفت ناتو از ماموریت سازمان ملل متحد برای حفاظت از شهروندان، فراتر می رود.

رسانه های دولتی لیبی روز جمعه گزارش دادند که ناتو هدف هایی را در شرق طرابلس، در مناطقی که زیر کنترل دولت قرار دارند، زیر آتش گرفت. گزارش های رسانه های غرب حاکی است که نیروهای دولتی بیش از ۱۰۰ راکت به شهر محاصره شده مصراته پرتاب کردند.

رهبران غرب در ائتلاف ناتو روز جمعه عهد کردند به کمپین نظامی در لیبی، تا زمانی که قذافی قدرت را رها کند، ادامه دهند. باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا به آسوشیتدپرس گفت باقی گذاشتن قذافی در قدرت «خیانتی بی وجدانه» به مردم لیبی خواهد بود.

رهبران در بیانیه مشترکی که روز جمعه در چندین روزنامه بین المللی منتشر شد، گفتند «قابل تصور نیست کسی که سعی کرده است مردم خودش را قتل عام کند بتواند در دولت آینده آنها نقش داشته باشد.»

دختر قذافی روز جمعه به دفاع از پدرش برخاست و در جمع صدها نفر از طرفداران او در خارج از یک مجتمع متعلق به قذافی در طرابلس، که در سال ۱۹۸۶ توسط آمریکا بمباران شد، حضور یافت.

عایشه قذافی به جمعیت گفت استعفای پدرش «اهانتی» به تمام لیبیایی ها خواهد بود.

XS
SM
MD
LG