لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۲

مسئول یونسکو حمله ناتو به تلویزیون لیبی را محکوم کرد


مسوولان ناتو می گویند شبکه تلویزیونی دولتی لیبی برای تحریک به انجام حملات مورد استفاده قرار می گرفت.
مسوولان ناتو می گویند شبکه تلویزیونی دولتی لیبی برای تحریک به انجام حملات مورد استفاده قرار می گرفت.

رییس سازمان یونسکو، بخش فرهنگی سازمان ملل متحد، حمله هوایی ماه گذشته میلادی ناتو به مقر تلویزیون دولتی لیبی در طرابلس را محکوم کرد. در آن حمله سه نفر کشته شدند.

ایرینا بوکووا مدیرکل یونسکو، روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد رسانه ها نباید هدف حمله های نظامی قرار بگیرند. بوکووا به معاهده ژنو و قطعنامه های سازمان ملل متحد در حمایت از خبرنگاران در درگیری ها اشاره کرد.

مسوولان ناتو از آن بمباران دفاع کرده اند و می گویند شبکه دولتی لیبی برای تحریک به انجام حملات مورد استفاده قرار می گرفت. مسوولان ناتو می گویند قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد از آنها می خواهد از تمامی اقدامات لازم برای حمایت از غیرنظامیان استفاده کنند.

ناتو حمله های هوایی علیه معمر قذافی، رهبر لیبی را در ماه مارس آغاز کرد و از شورشیانی حمایت می کند که خواستار کناره گیری آقای قذافی از قدرت پس از ۴۲ سال حکومت هستند.

روز شنبه، شورشیان شهر بئرالغنم در غرب لیبی را تصرف کردند. این شهر نزدیک ترین منطقه به طرابلس است که مخالفان دولت لیبی از زمان آغاز شورش ها به آن می رسند.

خبرنگاران خبرگزاری های غربی که به بئرالغنم رسیدند می گویند این شهر روز دوشنبه در دست شورشیان بود. این درحالی است که بغدادی المحمودی، نخست وزیر لیبی می گوید بئرالغنم هنوز تحت کنترل نیروهای دولتی است.

شورشیان لیبی ماه ها است که تلاش می کنند پایتخت لیبی را تصرف کنند، اما با مقاومت شدید نیروهای وفادار به قذافی روبرو هستند.

XS
SM
MD
LG