لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

ليلا فروهر: از سیاست دل خوشی ندارم و فقط حامی جوانان و مردم خوبمان بوده ام و هستم


صدای آمریکا – خانم لیلا فروهر سئوالات زیادی درباره فعالیت های هنری و نیز زندگی شخصی شما شده است هم چنین ایمیل های زیادی که نشانگر علاقه مفرط دوستداران به شما و هنر شماست از جمله «رامین» ازتهران که می نویسد از ۱۷سالگی تا حال که ۲۸ سال دارد شما را دوست داشته و به شما درود می فرستد و «مهرداد» از لرستان که می نویسد: من یکی از طرفداران پروپا قرص شما هستم و عاشقانه دوستتون دارم و همیشه به ترانه هاتون گوش می دم و آرزو دارم یه روزی بتونم به آمریکا سفر کنم و از نزدیک شما و دیگر هنرمندان خوب کشورمونو ببینم و یا اینکه شما برای همیشه به ایران بیایید؟

۱ - « فریور» می خواهد بداند چند بار تا بحال ازدواج کرده اید و آیا تصمیم ندارید فرزندی داشته باشید؟
لیلا فروهر – دو بار ازدواج کرده ام و تصمیم داشتم بچه دار بشم متاسفانه بخاطر کار زیاد و سفر، زمانش زود گذشت و نشد.

۲ - «میثم» می پرسد: چرا پس از موفقیت آلبوم بهانه، همکاری خود را با انوشیروان روحانی ادامه ندادید؟
لیلا فروهر – خوشحال میشم دوباره از آقای روحانی کار بخوانم ولی متاسفانه اکثرا ایشان در ایران زندگی می کنند و بعد از آلبوم «بهانه» با هیچ یک از خوانندگان خارج ازکشور کار نکرده اند!

۳ - عباس مردانی از مالزی می نویسد: می خواستم بپرسم که شما تو مالزی کنسرت نمی گذارید؟
لیلا فروهر – بله. دوباره به مالزی می آیم در همین عید نوروز امسال یعنی ۲۵ مارچ البته با آرش خواننده.

۴ - علیرضا از ایران می نویسد: با توجه به این که من در ایران زندگی می کنم چطور می توانم آهنگ های جدیدتونو داشته باشم؟ به امید دیدن کنسرت های شما در ایران. چشم به راه همه شما عزیزان دور از وطن.
لیلا فروهر – با درود به علیرضای عزیز. شما از طریق سایت من «www.leilamusic.com» می توانید مستقیما با کمپانی هایی که آلبوم ها را می فروشند تماس بگیرید، ولی از ایران خیلی مشکله. اما اگر ایمیلی برایم بفرستید شاید خودم بتوانم برای شما بفرستم.

۵ - رضا از تهران می نویسد: من یکی از طرفدارای خانم فروهر هستم که اول ابراز علاقه مو به خانم فروهر تقدیم می کنم. سوال من از ایشون در مورد کم کاری ایشون هست. واقعا خانم فروهر من ازشما درخواست می کنم که یه مقدار فاصله آلبوم هاتونو کم کنید. من شخصا خود از آلبوم "قصه تو قصه من" خوشم میاد و آن را اوج شکوفایی شما می دانم البته همه کاراتون زیباست ولی خوب اون آلبوم با همکاری ایرج جنتی عطایی و آقای سیاوش قمیشی یه چیز دیگه است. آیا میشه یه کار با این تیم دوباره اجرا کنید؟
لیلا فروهر – در مورد کار همیشه فعال هستم و آلبوم تازه هم تقریبا هر سال به بازار ارائه کرده ام، اما کلأ مشکل چیزهای دیگر است که کارها همیشه کپی می شوند و متاسفانه همه این کارها رو دانلود می کنند و برای همین هم کمپانی ها دیگه توان خرید آلبوم از خواننده ها را ندارند و هزینه آلبوم ها نیز خیلی بالا رفته و من از طرفدارام خواهش می کنم کپی نکنند و متاسفانه کارها در ایران ممنوع هست و مجوز نمی دهند و مردم داخل ایران هم چاره ای ندارند جز کپی و من خواهشم ازدوستان ایرانی خارج از کشوره که باید از کپی آثار هنرمندان در اینجا خودداری کنند.

۶ - «ناشناس» از ایران می پرسد: آیا خانوم فروهر کار جدید در دست اجرا دارن یا خیر؟ هم چنین می خواستم یک عکسشون رو همراه با امضا برام بفرستن.
لیلا فروهر - بله آلبوم جدیدی دارم که «سورپرایزی» هست برای تمام طرفداران من و خودم این آلبوم را بسیار دوست دارم که تا چند ماهه دیگه تمام خواهد شد و عکس هم اگر آدرس دقیق خودتان را بفرستید با کمال میل برایتان می فرستم.

۷ - محمود سروش می پرسد: در چنین وضعیت حساس کشور خانم لیلا فروهر چه فعالیت هایی را برای جنبش مردم ایران برای دمکراسی انجام دادند؟ همیشه هنرمندان در کنار مردم بودند مخصوصا در این سی سال.
لیلا فروهر - ما در خارج از کشور تنها کاری که میتوانیم انجام بدیم اینه که در گردهم آیی هایی که خود جوش اند و از دل مردم میاد شرکت کنیم و در ضمن از درد دل مردم و رنج ظلمی که بهشون شده بخوانیم و ویدیوها را در این باب بگیریم و من در همه برنامه ها طلب آزادی و حقوق بشر برای همه هموطنانم دارم و کلأ از سیاست دل خوشی ندارم و فقط حامی جوانان و مردم خوبمان بوده ام و هستم.

۸ - فرزاد از تهران می نویسد: بیست و هشت ساله ام و از طرفداران شما. چرا پس از ازدواجتون به یکباره تغییر شدیدی تو شخصیت کاریتون داشتید؟ دلیلش خوب فکر کردنتون بود یا راهنمائی های همسرتون؟ دوم اینکه نظرتون در مورد خواننده های زیادی که در نسل حال متولد شده اند چیه مخصوص خانوم سایه رپ خوان؟
لیلا فروهر - فرزاد عزیز متوجه سوال شما و منظورتون از "تغییر شديد" نشدم ولی به مقتضای زمان و شرایط ایران کار می کنم و این یک تغییر ناگهانی نبوده و همیشه کارهای متفاوت با آهنگ های مختلف داشته ام و کارهایی که ارائه دادم مثل هم و یک سبک نیست. به نظر من هر خواننده ای باید مسئولانه کارهای متفاوت انجام بده.
نظرم در مورد خواننده رپ اگر کار خوبی انجام بدهند چرا که نه؟ هر کار خوبی با هر سبکی را دوست دارم.

۹ - ایرج از بیجار می نویسد: خانم فروهر شما در مورد «بیجار» کردستان چیزی میدونید؟ آیا این حقیقت دارد که شما از اینجا به خارج از کشور رفتید؟
لیلا فروهر – من از مرز ترکیه آمدم و از کردستان هم گذشتم و دقیقا نمی دونم که بیجار بوده یا نه ولی هموطنان کرد را خیلی دوست دارم و همیشه در آلبوم هایم کارهای کردی دارم و در آلبوم جدیدم هم دو کار کردی خوانده ام.

۱۰ - «ناشناس» ضمن ارسال نمونه ای از کار خود از کرمان می نویسد: سلام. من یک موزیسین کرمانی هستم و بیشتر گرایش به رپ دارم اما امکانات ایران اجازه کار حرفه ای به ما نمی دهد ما استعدادهای خوبی داریم اینجا اما خوب امکانات در حد ماشین دودی های قدیمه! چطور میشه حرفه ای بود بی امکانات؟ من نیاز زیادی به پشتیبانی فنی و روحی دارم.
لیلا فروهر - در میان جوانانی که جدیدا خواننده میشن خیلی هاشون رو دوست دارم و کارهای بسیار خوبی انجام میدن و سبک های جدید و خیلی ها هم اصلا کارهای خوبی انجام نمیدن.

در اینجا می خوام از همه دوستانی که از من سئوال کرده اند تشکر کنم و آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه شما دارم.

XS
SM
MD
LG