لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۰

کارشناس آمریکایی:‌ دونالد ترامپ از تغییر رژیم در ایران حمایت می‌کند


مایکل لدین کارشناس و تحلیلگر آمریکایی مسائل سیاسی در مطلبی که در نشریه فوربز انتشار یافته می‌نویسد انتصاب‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب در سمت‌های ارشد امنیت ملی نشان می‌دهد که او پس از مراسم تحلیف طرفدار تغییر رژیم در ایران است.

این تحلیلگر سیاسی سازمان دفاع از دموکراسی در مقاله فوق با عنوان «انقلاب ما» می‌نویسد‌ «ژنرال‌ها فلین، متیس، کلی و پومپئو (نامزد ریاست سازمان سیا) درباره ایران مواضع تندی دارند. همگی درباره توافق اتمی ایران صریحا انتقاد کردند و هر سه گفتند که می‌خواهند آمریکا سرسختانه‌تر عمل کند. به اعتقاد من هر سه آن‌ها مدافع تلاش‌ها برای تغییر رژیم در تهران هستند. اگر ترامپ با این افراد موافق نبود آنان را منصوب نمی‌کرد. »

لدین می‌گوید به اعتقاد وی «ما شاهد انتقادات علنی سیاستمداران ارشدمان و به احتمال زیاد از سوی رئیس جمهوری تازه از جمهوری اسلامی خواهیم بود.»

آقای لدین که از منتقدان صریح سیاست‌های باراک اوباما در قبال ایران است همچنین می‌نویسد بسیاری از کارشناسان هنوز این تغییر شکل را درنیافته‌اند «آنان هنوز نمی‌بینند که اوباما اتحادی استراتژیک با ایران- بزرگترین دشمن ما را جعل کرده و در نتیجه ما خودمان را همدست با روسیه یافته‌ایم.»

لدین می‌گوید:‌ «هرکسی که صادقانه به جهان امروز بنگرد باید نتیجه بگیرد که اوباما می‌خواهد ایران پیروز شود. او از سیاست‌های ایران در سوریه، عراق و لبنان حمایت می‌کند و به آنان سلاح می‌دهد. نیروهای‌ ویژه‌اش در کنار نیروهای ایران مبارزه می کنند. چندی پیش ایران در آستانه از دست دادن سوریه بود، روحانیون ایران را مجموع نیروهای نظامی آمریکا و روسی نجات دادند. امروز هیچ‌کس انتظار ندارد که ایرانی‌ها از سوریه و عراق خارج شوند اما آنان هزاران نیرو را از دست داده‌اند و میلیاردها دلار (از پول ما را) سرمایه‌گذاری کرده‌اند.»

XS
SM
MD
LG