لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۷

زخمی شدن چهار سرباز اسرائیلی بر اثر انفجار موشک‌های ضد تانک شلیک‌شده از لبنان


حرکت تانک‌های ارتش اسرائیل در نزدیکی مرز غزه (دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳)
حرکت تانک‌های ارتش اسرائیل در نزدیکی مرز غزه (دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳)

ارتش اسرائیل روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت اعلام کرد چهار سرباز اسرائیلی در پی شلیک موشک‌های ضد تانک از لبنان به شمال اسرائیل زخمی شدند.

به گزارش جروزالم پست، ارتش اسرائيل با «سطحی» ارزیابی کردن جراحت سه تن از این سربازان، اعلام کرد که یک سرباز هم جراحات بیشتری را متحمل شده است.

بنا بر این گزارش سربازان زخمی برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

در گزارش جروزالم پست نیامده است که آنها در چه شرایطی هدف حمله قرار گرفتند.

ارتش اسرائيل روز دوشنبه در رویدادی جداگانه اعلام کرد که یک هواپیمای بدون سرنشین وارد خاک اسرائیل شد و در منطقه زرعیت سقوط کرد. تلفات جانی گزارش نشده است.

علاوه بر این دو پهپاد دیگر نیز پیشتر در همین روز در شمال اسرائيل منجفر شد. بنا بر این گزارش آتش‌سوزی ناشی از این انفجارها خاموش شده است.

درگیری‌های ارتش اسرائيل در مرزهای شمالی آن با حزب‌الله لبنان به موازات جنگ در غزه ادامه یافته است.

پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر سال گذشته حماس به اسرائیل که منجر به کشته‌شدن ۱۲۰۰ تن و گروگان گرفته شدن بیش از ۲۵۰ تن دیگر شد، اسرائیل حمله به غزه را با هدف نابودی این گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی و بازگرداندن گروگان‌ها آغاز کرد.

مقامات حماس از زمان حمله تروریستی ۱۵ مهر چندین بار تاکید کرده‌اند در صورت توان، حمله‌ای مشابه را بارها تکرار خواهند کرد.

ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌‌اند.

XS
SM
MD
LG